środa, 1 maja 2024r.

W regionie: Zdrowie Garwolin nie dało rady I-ligowcowi (fotogaleria)

W regionie Zdrowie Garwolin nie dało rady I-ligowcowi

II-ligowe Zdrowie Garwolin uległo 2:11 I-ligowemu Futsalowi Leszno w ramach 1/16 finału futsalowego Pucharu Polski.

Zespół z Garwolina to drużyna złożona z zawodników z niższych lig (m.in. z Hutnika Huta Czechy, lidera siedleckiej LO), która została zgłoszona od bieżącego sezonu do nowo powstałej II ligi mazowieckiej. Z kolei Futsal Leszno to czołowa drużyna I ligi północnej.

Zwycięzca mazowieckiej edycji Pucharu Polski w 1/32 finału Pucharu Polski bezproblemowo pokonał innego I-ligowca – AZS UW Warszwa 8:1. Podobnie zapowiadało się spotkanie z drużyną z Leszna.

Po ośmiu minutach to niespodziewanie gospodarze po trafieniach Filipa Gaca i Michała Zalewskiego objęli dwubramkowe prowadzenie. Faworyzowani goście także mieli swoje sytuacje, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. W wielu sytuacjach garwolinian od straty gola ratowały słupki i poprzeczki ostrzeliwane przez lesznian. Radość trwała do 10 minuty, wtedy to padła pierwsza bramka dla gości. Do przerwy Futsal Leszno zdobył jeszcze cztery gole i pewnie objął prowadzenie.

Po zmianie stron I-ligowcy dalej nadawali ton spotkaniu. Mimo kilku prób gospodarzy nie udało się więcej strzelić bramek wyżej notowanym rywalom, zaś po prostych błędach garwolinianie stracili jeszcze sześć.

27.01.19 – 15:00 – Garwolin

PP w futsalu: Zdrowie Garwolin – Futsal Leszno 2:11 (2:5)

Bramki: Filip Gac 1, Michał Zalewski 8 – Jan Martin 10, 12, Marcin Marcinkowski 16, 38, Kacper Konopacki 17, Piotr Pietruszko 19, 30, 37, Adrian Niedźwiedzki 22, 40, Paweł Pyra 33 (s)

Zdrowie: 12. Dominik Pusek, 25. Emil Anusiewicz – 2. Filip Gac, 5. Arkadiusz Wardak, 7. Rafał Głąbicki, 9. Marcin Makulec, 10. Mateusz Zieliński, 14. Paweł Pyra, 16. Karol Kopeć, 17. Bogdan Głąbicki, 31. Damian Matysiak, 88. Michał Zalewski, 92. Sebastian Papiernik

Futsal: 15. Łukasz Błaszczyk, 16. Bartosz Wojtyniak – 7. Kacper Konpacki, 8. Piotr Pietruszko, 9. Michał Bartnicki, 10. Jakub Molicki, 11. Jan Martin, 13. Filip Walczak, 14. Adrian Niedźwiedzki, 17. Jarosław Radliński, 19. Marcin Marcinkowski, 89. Hubert Olszak

Żółta kartka: Jakub Molicki 7