Brąz Folwarskiego w 3 Grand Prix Polski Seniorów w Zielonej Górze

Jakub Folwarski opuszcza Pogoń

Jakub Folwarski reprezentował barwy Pogoni Siedlce podczas 3 Grand Prix Polski Seniorów w Zielonej Górze. Siedlczanin może zaliczyć turniej do udanych, ponieważ zdobył brązowy medal.

Jakub Folwarski na co dzień występuje w holenderskim zespole Enjoy & Deploy Taverzo, jednak na zawodach w naszym kraju reprezentuje barwy swojego macierzystego klubu. Tak było na ostatnim Grand Prix Polski Seniorów.

W etapie grupowym wychowanek Pogoni był niepokonany i do dalszej części turnieju awansował z pierwszej pozycji. W 1/8 finału Folwarski trafił na Sławomira Dosza z Warty Kostrzyn nad Odrą. W tym pojedynku siedlczanin wygrał ze swoim rywalem 4:1. W ćwierćfinale Folwar pokonał Adriana Więcka również 4:1. W półfinale tenisista z naszego miasta musiał uznać wyższość Konrada Kulpy (Energa Toruń). Finalnie Folwarski zajął 3 miejsce.

W zawodach wystąpił także inny wychowanek Pogoni – Tomasz Tomaszuk, który uplasował się na miejscach 21-24.