wtorek, 23 lipca 2024r.

Dzieci – Dzieciom, razem dla Stasia

W imieniu Klubu Sportowego Akademia Młodego Piłkarza GOOL i rodziców Stanisława Kubiszewskiego mam zaszczyt zaprosić państwa na Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Dzieci – Dzieciom, razem dla Stasia”.

Wydarzenie będzie imprezą bezpłatną o charakterze charytatywnym, naszym celem jest zbiórka funduszy potrzebnych do wsparcia prawidłowej rehabilitacji Stasia Kubiszewskiego, tak by miał szanse wrócić do zdrowia i pełni sił. Jest to sprawa wyjątkowo bliska naszym sercom, gdyż mały Staś jest synem trenera Klubu Sportowego Akademia Młodego Piłkarza GOOL i koordynatora projektu Legia Soccer School – Grzegorza Kubiszewskiego.

Mamy szczerą nadzieję, że Państwa wsparcie pozwoli na zebranie potrzebnych środków i dzięki temu Staś będzie mógł się prawidłowo rozwijać, na czym nam wszystkim niezwykle zależy.

16 kwietnia 2018 roku na świecie pojawił się Staś Kubiszewski. Od razu trafił na OIOM i tam czekał dwa tygodnie na transport do Centrum Zdrowia Dziecka. Kiedy już tam trafił, został poddany operacji, założono Mu zespolenie BT, bo ciągle było brane pod uwagę to, że Staś będzie miał jednokomorowe serce. Postanowiliśmy nie czekać tylko udaliśmy się do Krakowa na konsultację do najlepszego kardiochirurga, prof. Malca. Profesor po przejrzeniu badań stwierdził, że Staś będzie miał dwukomorowe serce i dał nam wszystkie namiary na klinikę w Niemczech, gdzie sam pracuje. Obecnie czekamy na kosztorys i wycenę operacji w Niemczech. Musi to trochę potrwać bo dzieci do leczenia w tej klinice jest bardzo dużo. Więc póki co czekamy z niecierpliwością na wieści z Niemiec. Kolejne badania w Centrum Zdrowia Dziecka ujawniły, że Staś ma zrotowane serduszko i do tej pory było ono źle oceniane. Wtedy diametralnie zmieniły się wielkości komór i zaczęto mówić o dwukomorowym sercu. Obecnie czekamy na kolejne badania i kolejne decyzje kardiochirurgów. Ponieważ Staś ma jedną zastawkę przedsionkowo- komorową, trzeba będzie zrobić z niej dwie. Tego etapu operacji najbardziej się boimy.

Staś póki co rozwija się prawidłowo, dobrze przybiera na wadze, jest pogodnym i uśmiechniętym chłopcem, choć bardzo się męczy. Niestety, nie może pozwolić sobie na takie zabawy jak dzieci w jego wieku. Bardzo lubi przewracać się z placów na brzuch, ale nie może tego robić tak często i dużo jak by chciał. Rehabilitacja też jest ograniczona do minimum bo podczas dużego wysiłku sinieje i jest to niebezpieczne dla Jego zdrowia i życia.

1% podatku będzie naszym wsparciem podczas rehabilitacji już po operacji, kiedy będzie trzeba pomóc Stasiowi wrócić do zdrowia i do pełni sił.

Rodzice wierzą, że uda się przeprowadzić operację w Niemczech i tego się trzymamy! Dla nas każda złotówka to krok do zdrowia naszego ukochanego Serduszka. Uratujmy Stasiowe serduszko!

Na Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Dzieci – Dzieciom, razem dla Stasia” w ramach promocji aktywności sportowej i integracji, składa się cykl zawodów, organizowanych w dniach: 16-17 lutego, 23-24 lutego, kończących się 2 marca 2019 r. turniejem finałowym w Wołominie.

Harmonogram turniejów:

16 lutego – Łosice
17 lutego – Tłuszcz
23 lutego – Stanisławów Pierwszy
24 lutego – Kobyłka
2 marca – Wołomin – finał

Łącznie w turniejach organizowanych przez AMP GOOL weźmie udział blisko 1000 dzieci, które wraz ze swoimi rodzicami przybędą na rozgrywki sportowe o zasięgu wojewódzkim . Podczas każdego z turniejów planowane są licytacje oraz oferty fantowe, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Stasia. W imieniu małego Stasia, rodziców, dzieci i organizatorów turnieju, serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wsparcia organizacji imprezy oraz objęcie patronatem Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Dzieci – Dzieciom, razem dla Stasia”, który łączy rywalizację sportową z pomocą potrzebującemu bliźniemu.

Każda pomoc będzie dla nas niezwykle cenna.

 

źródło i foto: organizatorzy

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;