Dziesięć bramek i dwa zwycięstwa Pogoni w sobotnich sparingach (fotogaleria)

W sobotę, 2 lutego piłkarze siedleckiej Pogoni rozegrali dwa mecze sparingowe. Najpierw biało-niebiescy wygrali 4:0 z ŁKS 1926 Łomża, następnie natomiast siedlczanie okazali się lepsi od Unii Skierniewice wygrywając 4:2.

W pierwszym pojedynku z zespołem z Łomży w barwach Pogoni wystąpił awizowany wcześniej Rafał Dębski (Victoria Sulejówek). Od pierwszej minuty zagrał również Michał Markiewicz z rezerw, a w drugiej połowie pojawili się: Tomasz Górski oraz Aleksander Woźnica również z drugiego zespołu.

Pogoń w pierwszej połowie przeważała na placu gry. W 20 minucie Michał Markiewicz wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem w długi róg pokonał golkipera gości. Mimo dogodnych sytuacji Pogoni w pierwszej odsłonie więcej bramek nie padło.

W drugiej połowie siedlczanie byli bardziej skuteczni i zdobyli trzy bramki. W 67 minucie Bartłomiej Olszewski po podaniu Sebastiana Pociechy skierował futbolówkę do bramki z bliskiej odległości. Osiemnaście minut później na listę strzelców wpisał się Paweł Łydkowski, który wykorzystał dobrą centrę Bartosza Wiktoruka. Wynik meczu w 88 minucie ustalił Kamil Walków. Asystę przy tej bramce zanotował Piotr Marciniec.

02.02.19, 11:10 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – ŁKS 1926 Łomża 4:0 (1:0)

Bramki: Michał Markiewicz 20, Bartłomiej Olszewski 67, Paweł Łydkowski 85, Kamil Walków 88

Pogoń: 1. Józef Burta – 24. Sebastian Pociecha, 77. Adam Pazio, 55. Paweł Łydkowski, 23. Bartłomiej Olszewski – 92. Dominik Barciak (68, 2. Aleksander Woźnica), 29. Piotr Marciniec, 6. Bartosz Wiktoruk, 20. Rafał Dębski (76, 3. Tomasz Górski), 14. Michał Markiewicz (57, 3. Adam Mesjasz) – 9. Kamil Walków

ŁKS 1926: Paweł Lipiec – Konrad Kamienowski, Reinaldo Melão (61 Hubert Cendrowski), Paweł Wasiulewski (61 Dawid Pastorczyk), Igor Cychol (46 Brzozowski), Marcin Świderski (46 Łukasz Korzeniecki), Przemysław Modzelewski (46 Grabowski), Bartłomiej Ziemak (46 Albert Rydzewski), Eryk Rakowski (61 Damian Łazarczyk), Michał Sadowski (46 Michał Tarnowski), Jakub Jakimiuk (46 Mateusz Mocarski). Od 61 minuty grał także: Długołęcki.

Żółte kartki: Adam Mesjasz 60, Sebastian Pociecha 65, Piotr Marciniec 65

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)

Widzów: 40

W meczu z Unią zagrała nowa jedenastka. W składzie pojawił się testowany Sebastian Pindor z Victorii Sulejówek. W drugiej odsłonie zagrał także 16-letni Igor Łęczycki z drużyny juniorów.

Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyła Pogoń, jednak Andrzej Rybski niecelnie główkował po dośrodkowaniu Dariusza Brągla. W 9 minucie Adrian Paluchowski uderzył na bramkę, piłka przeleciała po rękach bramkarza i spadła pod nogi nabiegającego Mateusza Bochnaka, który nie zastawiając się oddał celny strzał z pierwszej piłki. 14 minuta: Adam Mójta uderzył perfekcyjnie z rzutu wolnego sprzed pola karnego i było 2:0. W 24 minucie przyjezdni zmniejszyli starty po bramce zawodnika testowanego.

W drugiej połowie kibice mogli ujrzeć jeszcze trzy gole. W 65 minucie goście źle wyprowadzili piłkę z obrony i futbolówkę przejął Tomasz Margol, który po chwili zagrał do Adriana Paluchowskiego, a napastnik Pogoni uderzył w krótki róg. Sześć minut później po zamieszaniu w polu karnym Pogoni Rafała Misztala pokonał Konrad Niedzielski. W ostatniej akcji meczu Adam Mójta zdecydował się na strzał z ostrego kąta i pokonał bezradnego bramkarza Unii. Spotkanie finalnie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:2.

Następny sparing Pogoń rozegra w piątek, 8 lutego o godzinie 16 z Motorem Lublin.

02.02.19, 13:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Unia Skierniewice 4:2 (2:1)

Bramki: Mateusz Bochnak 9, Adam Mójta 14, 90, Adrian Paluchowski 65 – zawodnik testowany II 24, Konrad Niedzielski 71

Pogoń: 95. Piotr Smołuch (46, 12. Rafał Misztal) – 24. Sebastian Krawczyk, 4. Maciej Wichtowski, 32. Tomasz Margol, 27. Dariusz Brągiel – 29. Mateusz Bochnak, 3. Sebastian Pindor (80, 22. Igor Łęczycki), 15. Kacper Szymankiewicz, 9. Andrzej Rybski, 92. Adam Mójta – 87. Adrian Paluchowski

Unia: 22. Wojciech Jaroszko (12, 59. zawodnik testowany VI) – 14. zawodnik testowany I (46, 17. Adrian Pęgowski), 13. Michał Czaplarski (46, 4. Krzysztof Wojciechowski), 3. Hubert Gutkowski (46, 2. zawodnik testowany IV), 4. zawodnik testowany II (46, 22. zawodnik testowany V) – 7. Jarosław Szyc (46, 11. Maciej Wyszogrodzki), 18. zawodnik testowany II (46, 23. Konrad Kowalczyk), 8. Patryk Pomianowski (46, 99. Konrad Niedzielski), 6. Damian Warchoł (46, 77. Marek Dąbrowski), 9. Kamil Łojszczyk (46, 20. Tomasz Kolus) – 15. Maciej Nalej (46, 77. Patryk Bojańczyk)

Sędzia: Karol Wójcik (Mińsk Mazowiecki)