wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Koniec złej passy SKK. Efektowna wygra z GKS Tychy (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w 21 kolejce I ligi pokonali u siebie GKS Tychy 89:71.

Podopieczni Michała Spychały w poprzedniej kolejce rywalizowali z faworytem I ligi – Śląskiem Wrocław. Siedlczanie pojechali na trudny mecz bez trzech ważnych zawodników: Marcina Pławuckiego, Nikodema Sirijatowicza oraz Macieja Strzeleckiego, których z gry wyeliminowała choroba.  Koszykarze SKK nie byli w stanie przeciwstawić się wyżej notowanemu przeciwnikowi. W sobotę rywalem zespołu z Siedlec był GKS Tychy.

Siedlczanie w pierwszej kwarcie grali znakomicie. Mocną stroną SKK była skuteczność: za dwa punkty 7/7 oraz za trzy 5/9. Ciężar zdobywania punktów rozłożył się na wielu zawodników, a świetną robotę wykonali także podkoszowi, który zdominowali zbiórki. Problemy pojawiły się dopiero w drugiej kwarcie, w której goście poprawili defensywę. Przyjezdni systematycznie odrabiali straty i niewiele brakowało, aby wyszli nawet na prowadzenie.

Przerwa okazała się dla siedlczan kluczowa. Po zmianie stron ton grze nadawali już tylko podopieczni Spychały. Świetne wejście z ławki rezerwowych mieli Roman Janik oraz Maciej Strzelecki, którzy zdobyli łącznie 28 punktów. Dzięki dobrej obronie, gospodarze pozwolili GKS rzucić w tej kwarcie tylko 8 „oczek”.  Kropkę nad „i” siedlczanie postawili w czwartej odsłonie. Aż sześciu koszykarzy SKK zakończyło mecz z podwójną zdobyczą punktową.

W zespole z Tych wystąpił były gracz SKK Siedlce – Damian Szymczak.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają na wyjeździe z Polonią Leszno. Początek meczu w sobotę o godz. 18:00.

02.02.18, 15:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – GKS Tychy 89:71 (34:19, 11:24, 21:8, 23:20)

SKK: 19. Rafał Sobiło 15, 33. Maciej Strzelecki 15, 35. Roman Janik 13, 5. Marcin Pławucki 12, 8. Rafał Król 11, 7. Michał Sadło 10, 16. Nikodem Sirijatowicz 8, 22. Bartosz Wróbel 5, 24. Artur Pabianek

GKS: 12. Michał Jankowski 18, 13. Paweł Zmarlak 17, 10. Piotr Wieloch 13, 5. Damian Szymczak 9, 9. Paweł Bogdanowicz 3, 17. Maksym Kulon 3, 40. Maciej Maj 3, 55. Jakub Fenrych 2, 67.  Kacper Majka 2, 7. Maciej Krakowczyk