sobota, 13 lipca 2024r.

Maciej Staręga wraca do gry. Czas na Lahti

W najbliższy weekend w fińskim Lahti rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, w których po zgrupowaniu w Livigno, wystartuje Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce).

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) wraca do rywalizacji w narciarskim Pucharze Świata. Po kilkutygodniowej absencji w tej rangi zawodach siedlczanin weźmie udział w zawodach w fińskim Lahti. Na weekend (9-10.02) organizatorzy przygotowali dwa starty, oba w sprincie. W sobotę narciarze powalczą indywidualnie stylem dowolnym, natomiast na niedzielę zaplanowano team sprint klasykiem.

Obserwatorzy poczynań Macieja Staręgi w tym sezonie zapewne zastanawiali się czym była spowodowana tak długa przerwa naszego narciarza w rywalizacji. – Mieliśmy 16-dniowe zgrupowanie we włoskim Livigno, które odbyło się w ramach BPS-u przed MŚ w Seefeld – wyjaśnia siedlczanin. – Głównym celem tego obozu było podniesienie wydolności tlenowej i beztlenowej oraz poprawa parametrów krwi ze względu na pracę na wysokości 1800 m.n.p.m. Livigno jest dla nas bardzo dobrym miejscem do treningu ze względu na to że są tam pewne warunki śniegowe. Do tego włoska pogoda z dużą liczbą dni słonecznych zawsze wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. Jedynym minusem były bardzo niskie temperatury powietrza w pierwszych 3 dniach zgrupowania sięgające -20 stopni Celcjusza. Na szczęście w dalszej części obozu mróz nieco zelżał – relacjonuje Maciej.

Czy  wszystkie założenia udało się wykonać podczas obozu i z jakim nastawieniem męska polska kadra przystąpi do rywalizacji w dalszej części sezonu? – Myślę, że wykonaliśmy tutaj bardzo dobrą pracę i mam nadzieję, że przyniesie ona efekty w najbliższych startach – mówi z nadzieją w głosie siedlecki narciarz.

Wiadomo już jakie są plany na najbliższe tygodnie. – W kolejny weekend są zawody Pucharu Świata w Cogne we Włoszech. Na pewno pobiegnę tam w sprincie indywidualnym. Co do niedzielnego startu na 15 km, to jeszcze jest pod znakiem zapytania. Musimy to dobrze przemyśleć z trenerem bo w czwartek 21 lutego mam już start sprintu na MŚ w Seefeld – przedstawia swój harmonogram Staręga.

Program zawodów w Lahti:

09.02.2019, sobota
– 11:00 – kwalifikacje, sprint F
– 13:30 – finały

10.02.2019, niedziela
– 11:30 – kwalifikacje, team sprint C
– 13:30 – finały

 

źródło: własne / PZN; foto: polskieradio.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;