piątek, 22 września 2023r.

Piotr Sobiczewski: Powołanie odebrałem z wielką radością, ale też ulgą

Tuż przed rozpoczęciem 14 Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, zadaliśmy kilka pytań narciarzowi Rawy Siedlce, Piotrowi Sobiczewskiemu, który uzyskał kwalifikację na ten festiwal.

Informowaliśmy już, że zaszczyt reprezentowania Polski i Siedlec w 14 Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy będzie miał Piotr Sobiczewski (CZYTAJ). Tuż przed wyjazdem na wyżej wspomniane zawody, które w dniach 9-16 lutego odbędą się w Sarajewie, udało nam się zadać kilka pytań narciarzowi Rawy.

Michał Michalski: Opowiedz kilka słów o sobie.

Piotr Sobiczewski (UKS Rawa Siedlce): Mam 17 lat. Pochodzę z Siedlec. Na co dzień uczę się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Jak długo trenujesz narciarstwo biegowe?

Narciarstwo biegowe trenuje od 6 lat.

Jaki jest Twój największy sukces sportowy jak do tej pory?

Moimi największymi sukcesami są: m.in. medale mistrzostw Polski młodzików, w tym złoty z ubiegłego sezon, jak również wielokrotne ukończenie klasyfikacji generalnej w pierwszej trójce Pucharu Polski. Dodam do swoich sukcesów ten najświeższy, czyli zakwalifikowanie się na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy.

Czy spodziewałeś się zakwalifikowania na wspomniany festiwal?

Nie mogłem się niczego spodziewać. To jest sport, tu może zdarzyć się wszystko. Mimo to byłem świadomy, że jestem odpowiednio przygotowany i jestem w stanie uzyskać kwalifikację.

Jak odebrałeś powołanie na festiwal?

Powołanie odebrałem z wielką ulgą. Drugą część kwalifikacji byłem zmuszony biegać będąc bardzo chorym. Z kolei w pierwszej części drugiego dnia, podczas kwalifikacji sprintu, zaliczyłem upadek, nie kwalifikując się dalej i zdobywając małą ilość punktów do klasyfikacji generalnej uczestników kwalifikujących się na EYOF. To będzie pierwsza tak duża impreza, w której będę brał udział.

Czy wiesz już w jakich biegach będziesz startował?

Planuje wystartować na pewno we wszystkich biegach indywidualnych. Co do sztafety to myślę, że sztab trenerski podejmie decyzję na podstawie wyników z biegów indywidualnych.

Na co liczysz w festiwalu?

Nie nastawiam się na nic szczególnie. Chcę jak najlepiej się zaprezentować. Oczywiście mam jakieś swoje małe marzenia, ale myślę, że czas pokaże na ile jestem w stanie je zrealizować.

To co uznałbyś za swój sukces?

Ciężko powiedzieć co bym uznał za swój sukces. Myślę, że sukcesem dla mnie jest samo wystąpienie w tej rangi zawodach i reprezentowanie naszego kraju.

Jakie plany czekają na Ciebie po festiwalu?

W planach po Festiwalu EYOF jest start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w Zakopanem.

Rozmawiał Michał Michalski

 

źródło: własne; foto: skipol

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;