wtorek, 23 lipca 2024r.

Wicemistrzostwo Polski Adriana Marcinkiewicza

Adrian Marcinkiewicz (MKS Pogoń Siedlce) powiększył swój dorobek medalowy o kolejną zdobycz. Stało się to na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Spale.

W dniach 8-9 lutego 2019 roku w Spale 72 lekkoatletów z dziesięciu klubów walczyło o medale Halowych Mistrzostwa Polski Niesłyszących. Zawody zorganizowane przez Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki odbywały się na hali Centralnej Ośrodku Sportu.

Jednym z zawodników, których występ nas interesował, był Adrian Marcinkiewicz. Reprezentujący barwy MKS Pogoń Siedlce średniodystansowiec rywalizował na dystansie 1500 m. Walka o tytuł mistrza rozegrała się właściwie między dwoma zawodnikami: Michałem Wojciechowskim ze Spartana Lublin i właśnie Marcinkiewiczem. Ostatecznie górą był ten pierwszy. Adrianowi do złota zabrakło nieco ponad 1,5 sekundy. Jego czas to 4.01,91. Mimo to srebrny medal jest dużym sukcesem.

Teraz zawodnik Pogoni będzie przygotowywał się do kolejnej ważnej imprezy. Już w połowie marca weźmie udział w Halowych Mistrzostw Świata Głuchych w Estonii.

 

źródło: własne; foto: Adrian Marcinkiewicz (FB)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;