poniedziałek, 15 lipca 2024r.

1 Aquathlon Siedlce – premierowe zawody już 9 marca

9 marca w naszym mieście po raz pierwszy zostanie rozegrany 1 Aquathlon Siedlce.

I Aquathlon Siedlce, z serii Grand Prix Polski w Aquathlonie zostanie rozegrany 9 marca. Będą to zawody dwuetapowe składające się z pływania na basenie i biegu w terenie. Zawody wchodzą w skład Grand Prix Polski w Aquathlonie organizowanego dla kategorii sportu młodzieżowego przez Polski Związek Triathlonu.

Konkurencja pływacka będzie przeprowadzona seriami na czas. W przypadku dużej frekwencji startujących przewiduje się start z dołu i pływanie po dwie osoby na torze oprócz torów zewnętrznych. Serie ustalone będą według zgłoszonych przewidywanych czasów. Osoby bez podanych czasów będą startowały w najsłabszych seriach. Konkurencję pływacką będą obsługiwali sędziowie Triathlon Siedlce Club. Konkurencja pływania zostanie przeprowadzona na pływalni SP nr 8 w Siedlcach.

Konkurencja biegowa będzie miała charakter wyścigu pościgowego (handicap). Zawodnik (-czka) z najlepszym czasem z pływania pierwszy (-sza) wyruszy na trasę biegową. Kolejne osoby wyruszą ze stratą czasową wynikającą ze straty czasowej w pływaniu. Miejsce na mecie biegu automatycznie jest miejscem w aquathlonie. Bieg zostanie rozegrany na terenach zielonych przy zalewie siedleckim.

Komplet informacji można znaleźć TUTAJ

źródło: Triathlon Siedlce Club; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;