wtorek, 23 lipca 2024r.

Skończyło się na kwalifikacjach. Staręga bez punktów w Lahti

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) po kilkunastodniowym zgrupowaniu we Włoszech, wrócił do rywalizacji w zawodach Pucharu Świata.

Maciej Staręga wychodzi na ostatnią prostą jeśli chodzi o przygotowania do Mistrzostw Świata w Seefeld. Po 16-dniowym zgrupowaniu we włoskim Livigno, sztab szkoleniowy zdecydował desygnować zawodnika Rawy Siedlce do walki o punkty w zawodach Pucharu Świata. W fińskim Lahti narciarzy czekała dwudniowa rywalizacja w sprintach: najpierw solo, potem w drużynie.

W sprincie indywidualnym siedlczanin miał pecha. 0,6 sekundy dzieliło go od zakwalifikowania się do najlepszej „trzydziestki” i walki o punkty do klasyfikacji Pucharu Świata. Staręga został sklasyfikowany na 31 pozycji. Zarówno w kwalifikacjach, jak i finale zwyciężył Norweg Johannes Klaebo.

WYNIKI


Na starcie team sprintu pojawił się polski duet Maciej Staręga / Kamil Bury. Polacy nie przebrnęli kwalifikacji i zakończyli zawody na 23 miejscu. W finałach najlepsi okazali się być, Norwegowie: Emil Iversen oraz Johannes Klaebo.

WYNIKI

 

źródło: własne / skipol; foto: Patrycja Korczewska

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;