czwartek, 2 maja 2024r.

Bezcenne zwycięstwo w Częstochowie

W meczu 24 kolejki I ligi siatkarze KPS Siedlce pokonali na wyjeździe AZS Częstochowa 3:1.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka w poprzedniej kolejce zawiedli na całej linii, gładko przegrywając z BBTS Bielsko-Biała 0:3. W sobotę rywalem KPS Siedlce był legendarny AZS Częstochowa, który w tym sezonie boryka się z wielkimi problemami. Ekipa spod Jasnej Góry jest outsiderem I ligi, zdobywając w 23 spotkaniach tylko 14 punktów.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando drużyny z Siedlec. Podopieczni Witolda Chwastyniaka świetnie spisywali się w polu serwisowym, a brylował w tym elemencie między innymi Radosław Sterna. KPS do końca utrzymał koncentrację i nie dał siatkarzom AZS Częstochowa żadnych szans na odrobienie wyniku 25:18. W drugim secie role się odwróciły. Siedlczanie popełnili sporo błędów. Szkoleniowiec KPS próbował rotować składem, wymienił rozgrywającego i atakującego. Rozpędzeni gospodarze poszli jednak za ciosem i pewnie wygrali partię do 16.

Najwięcej emocji wzbudziły dwa ostatnie sety. Do połowy trzeciej odsłony walka toczyła się punkt za punkt. Dopiero seria punktowych zagrywek Krzyszofa Gibka pozwoliła gościom odskoczyć na trzy oczka 16:13. KPS utrzymał przewagę i ostatecznie triumfował 25:23. Czwartego seta od dobrych zagrywek rozpoczął Krzysztof Antosik 4:2. Kluczowa okazała się jednak końcówka, która była bardzo zacięta i emocjonująca 24:24 i 26:26. Więcej zimnej krwi zachowali jednak podopieczni Chwastyniaka 29:27. Najpierw skutecznie z lewego skrzydła zaatakował Patryk Łaba, a chwilę później w aut piłkę posłał Aleksander Nedeljković.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 lutego o godz. 17:00.

16.02.18, 17:00 – Częstochowa

I liga: AZS Częstochowa – KPS Siedlce 1:3 (18:25, 25:16, 23:25, 27:29)

KPS: 3. Krzysztof Antosik, 6. Damian Dobosz, 9. Patryk Łaba, 10 Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna, 19. Janusz Gałązka i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 8. Krzysztof Gibek, 18. Marcin Iglewski