Mazovia na deskach. Pięć bramek Pogoni w sparingu

Siedlecka Pogoń wygrała w meczu kontrolnym 5:0 z IV-ligową Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Po spotkaniu kontrolnym z Górnikiem Łęczna sztab szkoleniowy Pogoni postanowił rozegrać dodatkowy sparing z Mazovią Mińsk Mazowiecki. W biało-niebieskich barwach wystąpił testowany pomocnik – Tomasz Zając ze Stomilu Olsztyn.

W pojedynku było widać przewagę Pogoni. Już w 3 minucie Dariusz Brągiel wyłożył futbolówkę Sebastianowi Pociesze, a ten w komfortowej sytuacji nieczysto trafił w piłkę i przestrzelił. Dwadzieścia jeden minut później było już 1:0, a na listę strzelców wpisał się Dominik Barciak, który wykorzystał podanie Tomasza Zająca. 39 minuta: Kamil Walków uderzył minimalnie nad bramką w sytuacji sam na sam. Mazovia w pierwszej odsłonie zagroziła bramce Pogoni po strzale Janusza Nojszewskiego, jednak na posterunku był Rafał Misztal.

W drugiej połowie biało-niebiescy byli bardziej skuteczni i dołożyli jeszcze cztery trafienia. W 55 minucie Tomasz Zając wpakował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości. Asystę przy tym goli zaliczył Kamil Walków. Chwilę później trzecią bramkę zdobył Kacper Szymankiewicz, który przelobował golkipera Mazovii. Piłka odbiła się od poprzeczki i pomocnik dobił strzał do pustej bramki. W 58 minucie Sebastian Pociecha uderzył w poprzeczkę, do odbitej piłki wyskoczył Kamil Walków, który celnie główkował. W 78 minucie Tomasz Górski był faulowany w polu karnym gości i sędzia wskazał na wapni. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Tomasza Margol. Wynik meczu w końcowych minutach ustalił Sebastian Bober, który wykorzystał dobre podanie Tomasza Margola.

W sobotę, 23 lutego o godzinie 16 siedlczanie rozegrają ostatni sparing przed startem ligi. Rywalem Pogoni będzie Legionovia Legionowo.

19.02.19, 17:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 5:0 (1:0)

Bramki: Dominik Barciak 24, Tomasz Zając 55, Kacper Szymankiewicz 56, Kamil Walków 58, Sebastian Bober 90

W 79 minucie Tomasz Margol (Pogoń) nie wykorzystał karnego (bramkarz gości obronił).

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 95. Piotr Smołuch) – 55. Sebastian Krawczyk (81, 2. Piotr Ceranka), 4. Adam Mesjasz, 15. Paweł Łydkowski (74, 3. Aleksander Woźnica), 27. Dariusz Brągiel (88, 10. Igor Łęczycki) – 24. Sebastian Pociecha (65, 14. Michał Markiewicz), 29. Kacper Szymankiewicz, 22. Tomasz Margol, 99. Dominik Barciak (76, 87. Tomasz Górski, 81, 92. Jakub Płomiński), 41. Tomasz Zając – 9. Kamil Walków (84, 23. Sebastian Bober)

Mazovia: Mateusz Łysik – 18. Dawid Matak (74, 22. Szymon Staska), 4. Alan Grabek, 9. Marcin Kowalczyk, 13. Michał Herman – 7. Daniel Żurawski, 14. Jarosław Krajewski (46, 11. Rafał Słowik), 8. Alan Gańko (46, 23. Bartosz Malesa), 6. Janusz Nojszewski (46, 21. Piotr Parobczyk), 7. Jakub Teodorski (46, 5. Jakub Zatorski) – 19. Michał Bondara (46, 10. Mateusz Janusiewicz)

Sędzia: Piotr Pniewski (Siedlce)