Justyna Stefaniuk z kolejnym medalem MP juniorek

Drugi dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży połączonej z Mistrzostwami Polski juniorów przyniósł przedstawicielce Rawy Siedlce kolejny medal. Justyna Stefaniuk została wicemistrzynią Polski w biegu łączonym.

W Zakopanem trwa w najlepsze Zimowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Małopolska 2019 w biegach narciarskich połączona z Mistrzostwami Polski juniorów.

Po środowym sukcesie siedleckich narciarzy w sprintach (złoto Piotra Sobiczewskiego i brąz Justyny Stefaniuk ->> CZYTAJ), po raz kolejny możemy być dumni z podopiecznych Marii i Grzegorza Staręgów. Czwartkowe biegi łączone przyniosły trzeci medal dla siedleckiej Rawy. Wyczynu tego dokonała Justyna Stefaniuk. W biegu łączonym (5 km stylem klasycznym i 5 km stylem dowolnym) juniorek A, siedlczanka zajęła drugie miejsce, co dało jej srebrny medal Mistrzostw Polski juniorek. Walka o krążek tego koloru trwała do ostatnich metrów. Ostatecznie lepsza o 0,2 sekundy od Marceliny Wojtyły, okazała się Stefaniuk. To drugi (po brązie w sprincie) medal tej narciarki w tych mistrzostwach. Wysokie szóste miejsce w tej kategorii wiekowej zajęła Oliwia Pawełko, zaś dziewiąta była Monika Sołoniewicz.

WYNIKI JUNIORKA A

Juniorzy B (2001/02) rywalizowali na dystansie 7,5 km także stylem klasycznym. Na piątym miejscu bieg ukończył Piotr Sobiczewski. W pierwszej dziesiątce – na 9 pozycji – uplasował się Maciej Krajcer.

WYNIKI JUNIOR B

27 miejsce w kat. juniorek B w biegu na 5 km stylem klasycznym zajęła Diana Myrcha.

11:00 bieg indywidualny juniorzy młodsi 10 km F, juniorki młodsze 5 km F
17:30 ceremonia otwarcia XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2019 (ZSMS w Zakopanem)

13:00 dekoracja bieg indywidualny F, bieg sprinterski drużynowy

ceremonia zamknięcia XXV OOM Małopolska 2019 w biegach narciarskich obiad –wyjazd ekip

źródło: własne / skipol / PZN; foto: skipol (Monika Ferenc)