Bez niespodzianki w Wałbrzychu. Górnik po raz drugi ogrywa SKK

Koszykarze SKK Siedlce w 25 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych 70:80.

Podopieczni Michała Spychały w poprzedniej kolejce przegrali przed własną publicznością z AZS AGH Kraków (73:85). Kluczowe dla porażki SKK Siedlce okazały się liczne straty (26), które pogrążyły gospodarzy. Niespodziewaną wpadkę siedlczanie chcieli odrobić w Wałbrzychu w starciu z tamtejszym Górnikiem. W pierwszym meczu obu drużyn lepszy okazał się beniaminek 95:81.

W pierwszej połowie siedlczanie dotrzymywali kroku rywalom. Początek meczu należał co prawda do Górnika (7:2), jednak SKK szybko nawiązał wyrównaną walkę (10:9). Podopieczni Spychały minimalnie przegrywali zbiórki, jednak dysponowali lepszą skutecznością rzutów z gry. Zespół z Siedlec wyciągnął wnioski z poprzedniego meczu z AGH Kraków i ograniczył straty do minimum. Dzięki temu SKK walczył jak równy z równym z Górnikiem a w końcówce drugiej kwarty objął prowadzenie 42:41.

Siłą drużyny z Mazowsza był kolektyw. Do przerwy punktowało siedmiu zawodników a najskuteczniejszy był Bartosz Wróbel. Siedlczanie górowali w asystach oraz przechwytach. Po przerwie goście nie potrafili jednak utrzymać dobrej passy. Koszykarze z Wałbrzycha zaczęli zdecydowanie lepiej dzielić się piłką oraz poprawili skuteczność. Tego samego nie mogą powiedzieć zawodnicy SKK, którzy w drugiej połowie zdobyli łącznie 28 punktów. Zarysowała się także duża przewaga Górnika w zbiórkach.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają u siebie z Basketem Poznań. Początek meczu w sobotę o godz. 18:00.

23.02.18, 17:00 – Wałbrzych

I liga: Górnik Wałbrzych – SKK Siedlce 80:70 (24:19, 17:23, 24:20, 15:8)

Górnik: 6. Marcin Wróbel 16, 15. Bartłomiej Ratajczak 13, 11. Grzegorz Małecki 12, 4. Damian Durski 11, 0. Hubert Kruszczyński 8, 2. Piotr Niedźwiedzki 8, 11. Rafał Glapiński 7, 9. Konrad Spała 3, 1. Jakub Der 2, 13. Tomasz Krzywdziński

SKK: 22. Bartosz Wróbel 17, 5. Marcin Pławucki 11, 11. Rafał Sobiło 9, 33. Maciej Strzelecki 9, 7. Michał Sadło 8, 35. Roman Janik 7, 8. Rafał Król 6, 16. Nikodem Sirijatowicz 3