niedziela, 14 lipca 2024r.

Udane zakończenie Mistrzostw Polski juniorek w wykonaniu siedlczanek

Zakończyła się Zimowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegach narciarskich połączona z Mistrzostwami Polski juniorów. W ostatnich dwóch dniach reprezentanci Rawy wzbogacili się o kolejne medale.

Trzecią konkurencją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski juniorów były biegi dystansowe stylem dowolnym. W biegu juniorek A, Justyna Stefaniuk – zdobywczyni dwóch medali w pierwszych dniach rywalizacji, po raz kolejny cieszyła się z możliwości stanięcia na podium. Siedlczanka w biegu na dystansie 5 km zajęła trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal MP juniorek. Jej koleżanki klubowe – Monika Sołoniewicz i Oliwia Pawełko kończyły rywalizację odpowiednio na ósmej i dziewiątej pozycji.

W młodszej kategorii wiekowej chłopcy walczyli na dystansie 10 km, zaś dziewczęta miały do pokonania 7,5 km. Na dziesiątym miejscu linię mety przekroczył Maciej Krajcer, a dwunasty zameldował się Piotr Sobiczewski. Z kolei Diana Myrcha nie miała powodów do zadowolenia, bowiem nie ukończyła biegu.

WYNIKI – JUNIORKA A

WYNIKI – JUNIORKA B

WYNIKI – JUNIOR B


Ostatni dzień zmagań upłynął pod znakiem sprintów drużynowych. W kat. juniorek A walczył duet: Justyna Stefaniuk, Oliwia Pawełko. Siedlczanki nie miały trudnego zadania by wywalczyć medal, gdyż wystartowały zaledwie 3 zespoły. Nasze narciarki mimo ambitnej walki o tytuł wicemistrzowski, musiały zadowolić się brązowym medalem, co zdecydowanie należy zaliczyć na plus.

Team Piotr Sobiczewski / Maciej Krajcer nie ukończył biegu w kat. juniorów B.

WYNIKI – sprint drużynowy – juniorka A

WYNIKI – sprint drużynowy – junior B

Podsumowując należy stwierdzić, że były to udane imprezy w wykonaniu zawodników Rawy Siedlce. Nieprzeciętnego wyczynu dokonała Justyna Stefaniuk zdobywając medal w każdej konkurencji z możliwych (1 srebrny i 3 brązowe). Tytuł mistrzowski w sprincie przypadł Piotrowi Sobiczewskiemu. Z brązowego medalu w sztafecie sprinterskiej (ze Stefaniuk) cieszyła się Oliwia Pawełko. Brawo!

 

źródło: własne / skipol / PZN; foto: Web

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;