wtorek, 23 lipca 2024r.

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Siedlcach

W niedzielę 3 marca po raz kolejny siedlczanie oddadzą hołd żołnierzom wyklętym. W tym dniu w setkach miast w całym kraju odbędzie się Bieg Tropem Wilczym.

Dystans Biegu Tropem Wilczym jest symboliczny i wynosi 1963 metry, na pamiątkę roku, w którym został schwytany i zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Organizatorem biegu w naszym mieście jest Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, która zachęcała całe rodziny do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Ideą biegu jest propagowanie wiedzy z zakresu historii najnowszej w sposób przystępny i atrakcyjny dla osób w każdym wieku oraz popularyzacja biegania jako formy aktywnego rodzinnego spędzania wolnego czasu.

Bieg odbędzie się w niedzielę 3 marca 2019 roku o godz. 18:00. Ze względu na charakter wydarzenia będzie to marszobieg, bez rywalizacji sportowej. Nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe, do udziału zapraszamy również uczestników nordic walking.

Trasa biegu poprowadzi ulicami Siedlec. Start z ulicy Prusa 30, gdzie podczas okupacji niemieckiej swoją siedzibę miało Gestapo, a o fakcie tym przypomina pamiątkowa tablica.

Trasa Biegu: ul. B. Prusa 30 – ul. Wiszniewskiego – ul. Starowiejska – ul. Floriańska – Skwer Wileński.

W związku z zabezpieczeniem trasy Biegu Tropem Wilczym, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, przypominamy o utrudnieniach w ruchu.

Od godz. 17:30 do 19:00 z ruchu zostanie wyłączony fragment ulicy Floriańskiej przy Skwerze Wileńskim, tj. odcinek od skrzyżowania z ulicą Brzeską do skrzyżowania z ulicą 3. Maja. W tym miejscu na ulicy znajdować się będzie meta biegu i namioty – miejsce wydawania grochówki dla uczestników biegu. Kolejne ulice, na czas biegu, będą blokowane przez policję.

Bieg rozpocznie się o godz. 18:00. Miejscem Startu będzie ul. Prusa na wysokości budynku nr 30. Jest to miejsce szczególne, tutaj podczas okupacji niemieckiej swoją siedzibę miało Gestapo, a o fakcie tym przypomina pamiątkowa tablica na ogrodzeniu.

Trasa biegu: ul. Wiszniewskiego (wzdłuż parku miejskiego) – Starowiejska – Floriańska, aż do Skweru Wileńskiego.

Meta ok. 18:30 Skwer Wileński.

Na mecie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz grochówkę przygotowaną przez stowarzyszenie MTZ Korba.

 

Aktualności dot. Biegu można śledzić w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2111956865782319/

 

źródło i foto: ARMS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;