wtorek, 23 lipca 2024r.

Lechia musi, KPS może. Play-offy czas start

Lechia Tomaszów Mazowiecki będzie rywalem KPS Siedlce w pierwszej rundzie play-off. Podopieczni Witolda Chwastyniaka chcą sprawić niespodziankę.

Lechia Tomaszów Mazowiecki okazała się najlepszą drużyną rundy zasadniczej. Zdobyła 62 punkty, przegrywając przez kilka miesięcy tylko pięć meczów. Trener Bartłomiej Rebzda zapewnia, że celem jego zespołu jest awans do PlusLigi. – Chcemy wywalczyć awans, a dla włodarzy klubu pozostaje rozwiązanie spraw finansowo-organizacyjnych. W każdym razie mamy szanse na wygranie rozgrywek I ligi – powiedział.

W składzie Lechii znajdziemy kilku doświadczonych zawodników z przeszłością w ekstraklasie:  Adrian Mihułka, Michał Błoński czy Bartłomiej Neroj. Świetny sezon rozgrywa natomiast Wiktor Musiał, który jest w czołówce punktujących i zagrywających I ligi. W drużynie występuje także dwóch graczy z przeszłością w KPS Siedlce: atakujący Adam Sobolewski oraz przyjmujący Kamil Gutkowski.

Siedlczanie podejdą do rywalizacji z faworytem bez żadnej presji. Cel minimum, czyli awans do najlepszej ósemki został już wykonany. Przed sezonem apetyty KPS były nieco większe, jednak zmorą drużyny okazały się liczne kontuzje. Już na początku okresu przygotowawczego ciężkiej kontuzji doznał Damian Dobosz. Potem z urazami borykali się między innymi Daniel Grzymała czy Patryk Łaba.

Walka w pierwszej rundzie play-off toczy się do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa spotkania (sobota i niedziela) odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim. Trzecie starcie w Siedlcach zaplanowane jest na piątek 15 marca.

 

źródło: własne/1liga.pls.pl, foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;