Wciąż bez przełamania. Kolejna porażka SKK Siedlce (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w 27 kolejce I ligi przegrali u siebie z Kotwicą Kołobrzeg 81:86.

Koszykarze z Siedlec w poprzedniej kolejce minimalnie przegrali z Basketem Poznań (83:90). Teraz rywalem SKK była Kotwica. – Po zmianie trenera, zespół z Kołobrzegu wygrał kilka meczów. Ograli u siebie lidera Śląsk Wrocław i to pokazuje, że są teraz mocni. W pierwszej rundzie przegraliśmy z Kotwicą dopiero po dogrywce, dlatego rewanż zapowiada się ciekawie – tłumaczył Rafał Sobiło.

Lepiej w sobotni mecz weszła Kotwica Kołobrzeg, która dwukrotnie wypracowała 9-punktowe prowadzenie (18:9 i 28:17). Mocnym punktem przyjezdnych była skuteczność, zarówno na obwodzie jak i pod koszem. Ten element zawodził z kolei u siedlczan, którzy przez cały mecz musieli odrabiać straty do rywali. Do przerwy goście kontrolowali przebieg spotkania. Bardzo aktywny był Daniel Grujić, którego wszechstronność mogła imponować.

Zryw SKK nastąpił dopiero na początku czwartej kwarty. Po skutecznej akcji 2+1 Macieja Strzeleckiego, siedlczanie tracili do rywali tylko dwa punkty (73:75). Gospodarzom nie udało się jednak postawić kropki nad „i”. Kilka strat oraz złych rzutów pozwoliło Kotwicy wyprowadzać szybkie kontry. Po serii 9:0 zwycięstwo przyjezdnych nie było już zagrożone.