Waleczny KPS przegrał pierwszą bitwę. Kluczowy trzeci set

W pierwszym meczu fazy play-off KPS Siedlce przegrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:3. Kolejne spotkanie już w niedzielę.

Rywalem KPS Siedlce w pierwszej rundzie play-off jest Lechia Tomaszów Mazowiecki, najlepszy zespół rundy zasadniczej I ligi. Siedlczanie zamierzali podejść do spotkań z faworytem bez żadnej presji. Cel minimum, czyli awans do najlepszej ósemki został już wykonany. Przed sezonem apetyty KPS były nieco większe, jednak zmorą drużyny okazały się liczne kontuzje.

Siedlczanie już w pierwszym secie pokazali, że nie będą chłopcem do bicia. Zawodnicy KPS bardzo mocno zagrywali (3:1) i utrzymywali wysoką skuteczność w ataku (7:4) i (10:5). Zimną krew zachowali także w końcówce partii, w której triumfowali 25:21. Podrażnieni gospodarze szybko odpowiedzieli w drugim secie. Dzięki mocnej zagrywce oraz lepszej skuteczności w kontrataku objęli prowadzenie 6:3. Od tego momentu zawodnicy Lechii kontrolowali już grę i nie pozwolili gościom doprowadzić do remisu (16:12) i (22:17). Tego seta KS Lechia wygrała pewnie 25:20.

Trzeci set był kluczowy dla wyniku całego spotkania. Lepiej rozpoczęli go siatkarze KPS, którzy prowadzili 4:1 a potem 10:8. Lechia Tomaszów Mazowiecki była pod presją i musiała gonić wynik. Starania gospodarzy zostały nagrodzone w drugiej części odsłony, w której świetnie wyprowadzali kontry i ostatecznie wygrali 25:21. Czwartego seta miejscowi wygrali już lekko, łatwo i przyjemnie.

PLANY KPS

Drugi mecz pomiędzy Lechią Tomaszów Mazowiecki a KPS Siedlce odbędzie się w niedzielę o godz. 16:00.

09.03.19, 17:00 – Tomaszów Mazowiecki

I mecz fazy play-off: Lechia Tomaszów Mazowiecki – KPS Siedlce 3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:13)

KPS: 3. Krzysztof Antosik, 6. Damian Dobosz, 8. Krzysztof Gibek, 9. Patryk Łaba, 10 Bartosz Kowalczyk, 14. Jakub Abramowicz i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 18. Marcin Iglewski

MVP: Kamil Gutkowski

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla Lechii Tomaszów Mazowiecki

źródło: własne/1liga.pls, foto: Maciej Sztajnert