piątek, 19 lipca 2024r.

Waleczny KPS przegrał pierwszą bitwę. Kluczowy trzeci set

W pierwszym meczu fazy play-off KPS Siedlce przegrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:3. Kolejne spotkanie już w niedzielę.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Rywalem KPS Siedlce w pierwszej rundzie play-off jest Lechia Tomaszów Mazowiecki, najlepszy zespół rundy zasadniczej I ligi. Siedlczanie zamierzali podejść do spotkań z faworytem bez żadnej presji. Cel minimum, czyli awans do najlepszej ósemki został już wykonany. Przed sezonem apetyty KPS były nieco większe, jednak zmorą drużyny okazały się liczne kontuzje.

PRZEBIEG MECZU

Siedlczanie już w pierwszym secie pokazali, że nie będą chłopcem do bicia. Zawodnicy KPS bardzo mocno zagrywali (3:1) i utrzymywali wysoką skuteczność w ataku (7:4) i (10:5). Zimną krew zachowali także w końcówce partii, w której triumfowali 25:21. Podrażnieni gospodarze szybko odpowiedzieli w drugim secie. Dzięki mocnej zagrywce oraz lepszej skuteczności w kontrataku objęli prowadzenie 6:3. Od tego momentu zawodnicy Lechii kontrolowali już grę i nie pozwolili gościom doprowadzić do remisu (16:12) i (22:17). Tego seta KS Lechia wygrała pewnie 25:20.

Trzeci set był kluczowy dla wyniku całego spotkania. Lepiej rozpoczęli go siatkarze KPS, którzy prowadzili 4:1 a potem 10:8. Lechia Tomaszów Mazowiecki była pod presją i musiała gonić wynik. Starania gospodarzy zostały nagrodzone w drugiej części odsłony, w której świetnie wyprowadzali kontry i ostatecznie wygrali 25:21. Czwartego seta miejscowi wygrali już lekko, łatwo i przyjemnie.

PLANY KPS

Drugi mecz pomiędzy Lechią Tomaszów Mazowiecki a KPS Siedlce odbędzie się w niedzielę o godz. 16:00.

09.03.19, 17:00 – Tomaszów Mazowiecki

I mecz fazy play-off: Lechia Tomaszów Mazowiecki – KPS Siedlce 3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:13)

KPS: 3. Krzysztof Antosik, 6. Damian Dobosz, 8. Krzysztof Gibek, 9. Patryk Łaba, 10 Bartosz Kowalczyk, 14. Jakub Abramowicz i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 18. Marcin Iglewski

MVP: Kamil Gutkowski

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla Lechii Tomaszów Mazowiecki

 

źródło: własne/1liga.pls, foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;