wtorek, 23 lipca 2024r.

Ponownie bez zdobyczy punktowej. Staręga odpadł w kwalifikacjach sprintu w Drammen

W norweskim Drammen zostały rozegrane zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. W sprincie techniką klasyczną wystartował Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce).

Jeszcze w sobotę startował w Mistrzostwach Polski w sprincie, a dziś mierzył swe siły z zagranicznymi rywalami w zawodach Pucharu Świata. O ile w Polsce siedlczanin jest klasą samą w sobie, o tyle zderzenie ze światową czołówką sprinterów w Pucharze Świata w tym sezonie, jest wyjątkowo bolesne. Start Macieja Staręgi w norweskim Drammen, gdzie zawodnicy rywalizowali w biegu sprinterskim stylem klasycznym na trasie ułożonej w centrum miasta, należy zaliczyć do nieudanych. Zawodnik Rawy Siedlce w gronie 53 zawodników zajął w kwalifikacjach 41 lokatę i nie uzyskał awansu do ćwierćfinałów.

To kolejne zawody Pucharu Świata bez punktów w wykonaniu Staręgi. Przypomnijmy, że ostatni raz zdobył on punkty w swojej koronnej konkurencji 1 stycznia w szwajcarskim Val Müstair.

Zarówno kwalifikacje jak i finał sprintu w Drammen należały do Norwega Johannesa Klaebo.

Teraz rywalizacja w Pucharze Świata przeniesie się do szwedzkiego Falun, gdzie w weekend najlepsi na świecie biegacze narciarscy startować będą w sprincie oraz na dystansach techniką dowolną.

Program zawodów w Falun:

16.03.2019, sobota
– 12:00 – kwalifikacje sprint F
– 14:30 – finały

17.03.2019, niedziela
– 14:30 – bieg mężczyzn na 15 km F

 

źródło: własne / skipol / PZN; foto: PAP (Grzegorz Momot)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;