niedziela, 21 lipca 2024r.

Parol startował w Pucharze Europy w rzutach

Reprezentacja Polski udanie zaprezentowała się w Pucharze Europy w rzutach. W zawodach uczestniczył kulomiot WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Jan Parol.

Puchar Europy w rzutach to zawody lekkoatletyczne organizowane rokrocznie, począwszy od roku 2001, przez European Athletics. W zawodach sportowcy rywalizują w rzucie oszczepem, rzucie dyskiem, rzucie młotem oraz pchnięciu kulą. Wyniki z poszczególnych krajów są przeliczane na punkty. Zwycięża reprezentacja, która uzyskała największą liczbę punktów. W każdej z konkurencji zawodnicy dzieleni są na dwie grupy – kryterium przydziału jest rekord życiowy.

W tegorocznym Pucharze Europy w rzutach, który odbył się w słowackiej miejscowości Samorin (9-10 marca) brał udział zawodnik WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Jan Parol. Nasz kulomiot zajął odległe 14 miejsce, osiągając w swojej najlepszej próbie odległość 18.81 m.

Polska reprezentacja okazała się najlepsza w kategorii open mężczyzn. Polacy w zgromadzili łącznie 4263 punkty. Składały się na to punkty zdobyte za osiągnięte wyniki w czterech konkurencjach: w pchnięciu kulą Jakuba Szyszkowskiego (20.14 m=1129 pkt), w rzucie dyskiem Bartłomieja Stój (61.76 m=1093 pkt), w rzucie młotem Arkadiusza Rogowskiego (68.92 m=1024 pkt), oraz w rzucie oszczepem Bartosza Osewskiego (74.07 m=1017 pkt).

W pozostałych kategoriach Polacy osiągali także wysokie miejsca w klasyfikacjach generalnych. Kobiety do lat 23 zajęły drugie miejsce zdobywając 3685 pkt. Kobiety w kategorii open zajęły ostatecznie trzecią pozycję gromadząc łącznie 4269 pkt.

WYNIKI

 

źródło: własne / polski-sport.pl / wikipedia; foto: Pavol Uhrin

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;