piątek, 19 lipca 2024r.

Podsumowanie turnieju „Dzieci-dzieciom, razem dla Stasia” 2019

Za nami Wielki Finał Turnieju, który to odbył się 2 marca w Zespole Szkół nr 1 w Wołominie. Tego dnia na hali sportowej przy Sasina 33 panowały piłkarskie emocje w dobroczynnej aranżacji, a wspaniała atmosfera wydarzenia dodawała zawodnikom skrzydeł.

Droga do Finału prowadziła przez trzy turnieje eliminacyjne, rozegrane w Łosicach (16 lutego), Tłuszczu (17 lutego) i Stanisławowie Pierwszym (23 lutego), gdzie wyłonieni zostali finaliści z trzech kategorii wiekowych: 2011-12, 2009-10 i 2007-08, którzy zagrali w Wielkim Finale. W całym turnieju, udział wzięło 21 oddziałów Akademii Młodego Piłkarza GOOL oraz gościnnie drużyny Legia Soccer Schools. Młodzi zawodnicy z różnych miejscowości, rywalizowali w turniejach eliminacyjnych o prawo do gry w Wielkim Finale.

Wielki Finał rozpoczął się meczami rozgrywanymi w dwóch kategoriach wiekowych, naprzemiennie, najmłodszej – 2011-12 oraz starszej 2009-10. W tych rocznikach do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn, a po zaciętym boju upragnione zwycięstwo w najmłodszej kategorii, zgarnęła drużyna Stanisławowa Pierwszego I, natomiast w roczniku 09-10 najlepsi okazali się młodzi zawodnicy reprezentujący drużynę z Warszawy – Wola.

Po południu rozpoczęła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród i medali, zawodnikom reprezentującym wspomniane kategorie wiekowe. Ceremoniał poprzedził występ Mistrza Świata i Europy w Freestyle Football – Pawła Skóry. Następnie do rywalizacji przystąpił rocznik 2007/08, reprezentowany przez sześć oddziałów Akademii i po niezwykle emocjonujących meczach, zwycięsko, z pucharem, wróciła do domów drużyna z Tłuszcza.

Zgodnie z założeniem i ideą turnieju, wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale z rąk Krzysztofa Milczarka, Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Wołominie oraz Patryka Buczkowskiego, właściciela firmy DeckenBau Polska, Sponsora Tytularnego Turnieju oraz Prezesa Akademii Jakuba Szcześniaka.

W trakcie imprezy nie brakowało atrakcji dodatkowych dla widzów, takich jak m.in.: liczne licytacje charytatywne i loterie fantowe, darmowa wata cukrowa, pomiar masy ciała, porady dietetyczne, czy serwowany catering. Gołym okiem widzieliśmy na Sasina wspaniałą atmosferę rodzinnego, piłkarskiego święta, skupiającego lokalną społeczność wokół tak wzniosłego celu.

Intencją przyświecającą tegorocznej edycji turnieju charytatywnego „Dzieci-dzieciom” była zbiórka funduszy na operację małego Stanisława Kubiszewskiego, który urodził się z wadą serca i bez szybkiej interwencji, nie będzie miał szans dożyć następnych wakacji. W tym miejscu należy wspomnieć, że Staś jest synem trenera Grzegorza, pracującego w Akademii GOOL, będącego jednocześnie koordynatorem projektu Legia Soccer Schools w rejonie siedleckim. To powoduje, że tegoroczna edycja, cyklicznego turnieju charytatywnego „Dzieci-dzieciom” skupia tak pokaźne grono dobrych ludzi, chcących pomóc, tak by udało się uzbierać brakującą kwotę. W tym miejscu zapraszamy wszystkich czytelników do odwiedzenia strony zbiórki dla Stasia www.siepomaga.pl/stasiowe-serduszko.

W całym Charytatywnym Turnieju DeckenBau „Dzieci – Dzieciom, razem dla Stasia”, wzięło udział blisko 700 zawodników z 21 oddziałów AMP GOOL z całego Mazowsza oraz gościnnie oddziały Legia Soccer Schools z Wołomina, Otwocka, Siedlec i Mińska Mazowieckiego.

 

źródło i foto: organizatorzy

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;