niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Trzecie zwycięstwo Lechii Tomaszów Mazowiecki. KPS Siedlce nie zagra w półfinale (fotogaleria)

W trzecim meczu fazy play-off KPS Siedlce przegrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3. Podopieczni Witolda Chwastyniaka zagrają o miejsca 5-8.

Lechia wykorzystała atut własnego parkietu i w dwóch spotkaniach w Tomaszowie Mazowieckim odniosła komplet zwycięstw. Do awansu do półfinału brakowało jej tylko jednej wygranej. – Zapewniam, że damy z siebie wszystko. Mam nadzieję, że będzie to dobre widowisko, podobnie jak dwa pierwsze mecze w Tomaszowie Mazowieckim – mówił przed trzecim spotkaniem w Siedlcach trener Witold Chwastyniak.

Drużyna z Siedlec w pierwszym secie podjęła wyrównaną walkę z rywalami. Oba zespoły grały praktycznie punkt za punkt. Przewaga gości z Tomaszowa Mazowieckiego uwidoczniła się w połowie seta, w którym od stanu 15:15 zdobyli trzy punkty z rzędu. Zawodnicy Lechii świetnie grali w przyjęciu, dzięki czemu rozgrywający Bartłomiej Neroj mógł swobodnie gubić blok gospodarzy.

Drugi set siedlczanie rozpoczęli bardzo źle. Dwa proste błędy oraz skuteczny blok Lechii sprawił, iż przyjezdni wyszli na prowadzenie 8:2 a potem 11:3. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy dominowali na boisku w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ostatecznie wygrali drugą odsłonę 25:14. Trzecią partię zawodnicy KPS rozpoczęli z wielką energią,  jednak już na początku kontuzji doznał środkowy Radosław Sterna, którego zastąpił nominalny atakujący Marcin Iglewski. Lechia dominowała na parkiecie a nie do zatrzymania był między innymi Wiktor Musiał.

PLANY KPS

KPS Siedlce w najbliższych tygodniach zagra o miejsca 5-8 w I lidze.

III mecz fazy play-off: KPS Siedlce – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (22:25, 14:25, 20:25)

KPS: 3. Krzysztof Antosik, 6. Damian Dobosz, 9. Patryk Łaba, 10 Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna 14. Jakub Abramowicz i 8. Krzysztof Gibek (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 18. Marcin Iglewski

Stan rywalizacji: 3:0 dla Lechii Tomaszów Mazowiecki – awans do półfinału

źródło: własne, foto: Kamil Sulej