Wysoka porażka SKK z Pogonią Prudnik (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w 28 kolejce I ligi przegrali u siebie z Pogonią Prudnik 74:96.

Dla Siedleckiego Klubu Koszykówki było to trzecie spotkanie z rzędu przed własną publicznością. We wcześniejszych przegrali z Basketem Poznań (83:90) oraz Kotwicą Kołobrzeg (81:86). Przed 28 kolejką, Pogoń Prudnik z dorobkiem 13 zwycięstw i 14 porażek zajmowała 10 miejsce w I lidze.

Pierwsza kwarta należała do Pogoni Prudnik, która od stanu 11:11 wypracowała sobie większe prowadzenie. Grę SKK trzymał Rafał Król, który w tej odsłonie zdobył aż 12 z 19 punktów całej drużyny. Siedlczanie momentami grali bardzo dobrze. Po celnej trójce Bartosza Wróbla zmniejszyli przewagę gości do jednego punktu (32:33). Wtedy pojawił się jednak kolejny przestój w grze. Przyjezdni głównie za sprawą Tomasza Prostaka wyszli na 12-punktowe prowadzenie (50:38).

Druga połowa to kopia pierwszej. Lepiej rozpoczęła ją Pogoń Prudnik, która umiejętnie dzieliła się piłką. Goście mieli w składzie świetnie dysponowanych Prostaka oraz Tomasza Nowakowskiego. Zawodnicy SKK odrobili straty pod koniec trzeciej kwarty, w której przegrywali już tylko 59:65. W kolejnych minutach goście z Opolszczyzny przejęli jednak kontrolę nad spotkaniem. Trafili kilka „trójek” z rzędu i rozstrzygnęli losy pojedynku. Najwięcej punktów dla SKK zdobyli Bartosz Wróbel oraz Rafał Król (18).

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają na wyjeździe z Czarnymi Słupsk. Początek meczu w sobotę 23 marca o godz. 18:00

16.03.19, 13:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Pogoń Prudnik 74:96 (19:29, 19:21, 23:18, 13:28)

SKK: 8. Rafał Król 18, 22. Bartosz Wróbel 18, 19. Rafał Sobiło 9, 7. Michał Sadło 7, 24. Artur Pabianek 6, 33. Maciej Strzelecki 6, 5. Marcin Pławucki 5, 35. Roman Janik 4, 16. Nikodem Sirijatowicz 1, 10. Dawid Kołodziński

Pogoń: 24. Tomasz Prostak 25, 14. Tomasz Nowakowski 24, 11. Grzegorz Mordzak 15, 31. Jakub Krawczyk 13, 13. Marcin Sroka 8, 7. Wojciech Szpyrka 6, 19. Rafał Malitka 2, 10. Wojciech Pisarczyk 2, 22. Damian Antczak 1, 77. Mateusz Moczulski