poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Owocne zawody strzeleckie. Rekord Polski w Siedlcach! (fotogaleria)

W dniach 15-17 marca w Siedlcach odbyły się XII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie „Zlot Orlików” Młodzików i Juniorów Młodszych oraz XVI Finał zawodów „Strzelanie w sieci”.

Po raz kolejny w Siedlcach odbyły się XII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie „Zlot Orlików” Młodzików i Juniorów Młodszych oraz XVI Finał zawodów „Strzelanie w sieci”. To były wyjątkowe zawody, bowiem wzięła w nich udział rekordowa liczba zawodników reprezentujących 28 klubów strzeleckich z obszaru naszego kraju. Nie tylko to było rekordowe. Otóż w Siedlcach  ustanowiono nowy rekord Polski w konkurencji Kpn 50 juniorek młodszych – 520,3 pkt. Taki rezultat osiągnęła Magdalena Malotka-Trzebiatowska z klubu Dziesiątka Kartuzy. Poprzedni rekord Polski – 517,6 należał do Julii Piotrowskiej ze Śląska Wrocław.

Na siedleckiej strzelnicy zaprezentowali się także zawodnicy naszego klubu – SKSS Dragon Siedlce. Najlepiej spisała się Kamila Stępniak. W konkurencji karabinu pneumatycznego juniorek młodszych w kwalifikacjach zajmowała 1 i 2 miejsce, a w samym finale była czwarta. Kamila w kwalifikacjach także poprawiła poprzedni rekord Polski, osiągając rezultat 518,3, ale wówczas jeszcze lepsza okazała się wspomniana Malotka-Trzebiatowska.

Dobre zawody ma za sobą także młodziczka Wiktoria Skolimowska. W strzelaniu z pistoletu pneumatycznego zajmowała w kwalifikacjach 4 i 7 miejsce, natomiast w finałowej rozgrywce uplasowała się na piątej pozycji.

Pistoleciarka Zuzanna Korzeniowska również miała możliwość walczenia w finale swojej konkurencji. W kwalifikacjach była dziewiąta i szósta, a finał przyniósł jej siódmą lokatę.

Poniżej prezentujemy dokonania zawodników SKSS Dragon Siedlce.

ZLOT ORLIKÓW

Karabin pneumatyczny – juniorzy młodsi
16. i 15. Krzysztof Getka
17. i 19 Sebastian Prekurat

Karabin pneumatyczny – juniorzy młodsi
1. i 2. Kamila Stępniak

Pistolet pneumatyczny – młodzicy
18. i 15. Szymon Ornoch

Pistolet pneumatyczny – juniorki młodsze
9. i 6. Zuzanna Korzeniowska
12. i 15. Alicja Rykaczewska

Pistolet pneumatyczny – młodziczki
4. i 7. Wiktoria Skolimowska

Finał strzelania sieci młodzików KPN 30
5. Wiktoria Skolimowska

WYNIKI

źródło: własne / PZSS; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;