środa, 24 kwietnia 2024r.

Daleka podróż, minimalna porażka. Czarni lepsi od SKK (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w 29 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z Czarnymi Słupsk 84:91.

Siedlczanie w poprzedniej kolejce wysoko przegrali z Pogonią Prudnik (74:96). W sobotę rywalizowali natomiast jedną z czołowych drużyn w I lidze – Czarnymi Słupsk. W pierwszym meczu obu zespołów lepsi okazali się zawodnicy SKK, którzy triumfowali 94:88.

Czarni Słupsk już na początku meczu wypracowali sobie dużą zaliczkę. Po celnym rzucie Łukasza Seweryna prowadzili 14:4. Siedlczanie nie złożyli broni i szybko rozpoczęli odrabianie strat. Po kilku minutach było już 15:14 a potem 21:18 dla SKK.

Podopieczni Radosława Soi byli równorzędnym przeciwnikiem dla wyżej notowanych Czarnych. Ciężar zdobywania punktów w zespole z Siedlec rozłożył się na sześciu zawodników. Koszykarze SKK przegrywali zbiórki i asysty. Ich mocną stroną była natomiast skuteczność na linii rzutów osobistych oraz przechwyty. Siedlczanie popełnili także mniej strat od gospodarzy.

Po celnej trójce Bartosza Wróbla w końcówce czwartej kwarty, siedlczanie doprowadzili do dogrywki. W dodatkowych pięciu minutach swoją wyższość pokazali gospodarze, których głośnym dopingiem wspomagali kibice. Najwięcej problemów SKK sprawił Patryk Pełka, który zdobył 24 punkty.

FOTOGALERIA

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają u siebie z Astorią Bydgoszcz. Początek meczu w niedzielę o godz. 18:00.

23.03.19, 18:00 – Słupsk

I liga: Czarni Słupsk – SKK Siedlce 91:84 (18:21, 25:18, 13:21, 24:20, d. 11:4)

Czarni: 29. Patryk Pełka 24, 16. Damian Cechniak 17, 9. Łukasz Seweryn 12, 4. Adrian Kordalski 11, 5. Wojciech Jakubiak 10, 6. Patryk Wieczorek 7, 14. Szymon Rduch 6, 12. Hubert Wyszkowski 4, 10. Szymon Długosz

SKK: 22. Bartosz Wróbel 20, 5. Marcin Pławucki 15, 8. Rafał Król 14, 33. Maciej Strzelecki 13, 7. Michał Sadło 12, 11. Rafał Sobiło 9, 24. Artur Pabianek 1, 35. Roman Janik