sobota, 20 lipca 2024r.

Dokonania narciarzy Rawy w Pucharze Grupy Azoty 2019 – podsumowanie

Poznaliśmy ranking Pucharu Azoty w biegach narciarskich za sezon 2019. Kilkoro siedlczan znalazło się w czołówkach niektórych kategorii wiekowych.

Tegoroczny Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich – Puchar Grupy Azoty składał się z pięciu imprez. Program każdej z nich przewidywał po dwa starty, co w sumie dało 10 biegów w cyklu. Sezon zainaugurował weekend z biegami klasykiem w Bieszczadach, w Mucznem (12-13 stycznia). Kolejne zawody odbyły się na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim (25-26 stycznia). Trzecim przystankiem były zawody Slavic Cup w Zakopanem (2 i 3 lutego). Na połowę najkrótszego miesiąca roku (16 i 17 lutego) zaplanowano zawody w Ptaszkowej. Z kolei 9 i 10 marca na przełęczy Kubalonka rozegrano zawody kończące tegoroczny cykl.

Po zakończeniu ostatnich zawodów, zabrano się do liczenia punktów wszystkich uczestniczących w tym roku w Pucharze Grupy Azoty zawodników. I oto mamy klasyfikacje końcową za ten sezon! Miło nam poinformować, że kilkoro podopiecznych Grzegorza i Marii Staręgów znalazło się w czołowych dziesiątkach niektórych kategorii wiekowych.

Na trzecim miejscu w kat. open kobiet sklasyfikowano Joannę Bronisz. Również na trzeciej pozycji – w kat. juniorek D – znalazła się Dominika Krajcer. Czwarta lokata w kat. open mężczyzn przypadła Arkadiuszowi Posiadale. Siedlczaninowi zabrakło zaledwie 4 punktów, by znaleźć się na podium. Poza tym piąte miejsce w kat. juniora B zajął Piotr Sobiczewski, a cztery lokaty niżej uplasował się Maciej Krajcer. Na pozycjach numer 8 w klasyfikacjach końcowych możemy znaleźć ponadto: Annę Bielecką w kat. open kobiet i w kat. juniora D.

Ogółem sklasyfikowano 26 zawodniczek i zawodników Rawy Siedlce. Punkty ich wszystkich przełożyły się na 10 lokatę siedleckiego klubu w klasyfikacji klubowej. Triumfatorem sezonu 2019 został MULKS Tomaszów Lubelski.

Ranking

 

źródło: własne / PZN; foto: Tomasz Furtak

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;