Młode pingpongistki Pogoni z medalem mistrzostw Mazowsza

W Nadarzynie odbyły się tenisowe mistrzostwa Mazowsza w kat. młodzika, kadeta i juniora. W zawodach uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki Pogoni Siedlce.

Nadarzyn w miniony weekend był niejako tenisową stolicą Mazowsza. Wszystko za sprawą mistrzostw województwa w trzech kategoriach wiekowych. W licznie obsadzonych zawodach, nie zabrakło siedleckich pingpongistów.

W drużynowych mistrzostwach Mazowsza kadetek na medalowej pozycji rywalizację ukończyły: Kinga Teodorczuk i Julia Andrunik. Siedlecki duet uległ wprawdzie Nadwiślaninowi Płock 0:3, ale w meczu o trzecie miejsce pokonał Tęczę Budki Piaseckie 3:0. Dzięki temu nasze kadetki stanęły na najniższym stopniu podium.

Mistrzostwa Mazowsza dawały jednocześnie awans do eliminacji międzywojewódzkich do Mistrzostw Polski kadetek. Pogoń taki awans uzyskała.

WYNIKI – kadetki

Pogoń wystawiła dwa teamy w zmaganiach kadetów. Pogoń I w składzie: Michał Wiśniewski / Dominik Rojek zajęła lokaty 5-8, natomiast Pogoń II, czyli Filip Rudnicki / Piotr Szczygielski ukończyli zawody na pozycjach 9-16.

WYNIKI – kadeci

W mistrzostwach Mazowsza młodziczek brała udział tylko Anna Pacelt. Zawodniczka Pogoni zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej (z Sandrą Stołowską z Olimpijczyka Jeżewo) plasowała się na miejscach: 5-8.

WYNIKI – młodziczki

W mistrzostwach Mazowsza młodzików startowali dwaj siedlczanie. Radosława Bojara sklasyfikowano na pozycjach 13-16, a Mateusza Zdolińskiego – 17-24. Obaj tenisiści walczyli ponadto w grze podwójnej, w której zajęli lokaty 9-16.