niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Bez szans w Bielsku-Białej. KPS poległ z BBTS

W drugim meczu o miejsca 5-8 KPS Siedlce przegrał z BBTS Bielsko-Biała 0:3. Podopieczni Witolda Chwastyniaka zagrają o siódme miejsce w I lidze.

Siedlczanie w pierwszym meczu z BBTS Bielsko-Biała zagrali w mocno eksperymentalnym składzie. W barwach KPS zabrakło Radosława Sterny, który nabawił się urazu podczas meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Nie zagrali także Marcin Iglewski oraz Mateusz Januszewski. Ostatecznie lepsi okazali się goście, którzy triumfowali w Siedlcach 3:1.

W pierwszym i drugim secie KPS zagrał bardzo słabo. Już na początku meczu BBTS wypracował sobie większe prowadzenie (5:1, 8:2), które systematycznie powiększał. Gospodarze grali świetnie w ataku oraz bardzo dobrze serwowali. Drużyna z Bielska-Białej do końca utrzymała odpowiednią koncentrację i zwyciężyła pewnie 25:14. Kolejna partia również zakończyła się zwycięstwem gospodarzy do 14. Dużą zmorą siedlczan było przyjęcie po mocnych zagrywkach BBTS.

Najbardziej wyrównany był w sobotnie popołudnie trzeci set. Lepiej rozpoczął się on dla gospodarzy (10:5) jednak siedlczanie nie złożyli broni i w końcówce partii zmniejszyli prowadzenie BBTS do jednego punktu (20:19). W kolejnych minutach drużynie z Siedlec zabrakło jednak wyrachowania w grze i po prostych błędach lepszy okazał się zespół z Bielska-Białej (25:21).

PLANY KPS

Podopieczni Witolda Chwastyniaka zagrają o siódme miejsce w I lidze. Rywalem KPS Siedlce będzie Gwardia Wrocław.

30.03.19, 17:00 – Bielsko-Biała

II mecz o miejsca 5-8:  BBTS Bielsko Biała – KPS Siedlce 3:0 (25:14, 25:14, 25:21)

KPS: 3. Krzysztof Antosik, 6. Damian Dobosz, 8. Krzysztof Gibek, 9. Patryk Łaba, 10. Bartosz Kowalczyk, 14. Jakub Abramowicz i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz  5. Dawid Wiczkowski, 18. Marcin Iglewski

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 2:0 dla BBTS Bielsko-Biała

źródło: własne/1liga.pls foto: Kamil Sulej