Niechciany mecz dla KPS Siedlce (fotogaleria)

W pierwszym meczu o siódme miejsce w I lidze KPS Siedlce pokonał Gwardię Wrocław 3:0. Kolejne spotkanie w niedzielę w Siedlcach.

Wnioski o odwołanie rywalizacji płynące z obu stron do PZPS zdały się na nic. KPS Siedlce ostatecznie zagrał z Gwardią Wrocław o 7 miejsce w I lidze. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw a pierwsze dwa spotkania odbywają się w Siedlcach.

Sobotni pojedynek przypominał bardziej sparing niż I-ligowy pojedynek. Oba zespoły popełniały sporo błędów własnych. Lekką inicjatywę posiadali gospodarze, którzy lepiej zagrywali. Atutem Gwardii Wrocław był natomiast blok. Osłabiony KPS Siedlce z opresji wyszedł jednak obronną ręką.

Wszystkie sety padły łupem KPS. Tempo meczu było bardzo spokojne. Najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym dopiero na przewagi triumfowali gospodarze. Sobotnie spotkanie asem serwisowym zakończył Krzysztof Gibek.

PLANY KPS

Drugi mecz pomiędzy KPS Siedlce z Gwardią Wrocław odbędzie się 7 marca w Siedlcach. Początek o godz 12:00.

06.04.19, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I mecz o 7 miejsce: KPS Siedlce – Gwardia Wrocław 3:0 (25:23, 25:21, 33:31)

KPS: 3. Krzysztof Antosik, 6. Damian Dobosz, 8. Krzysztof Gibek, 10. Bartosz Kowalczyk, 14. Jakub Abramowicz, 18. Marcin Iglewski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz  5. Dawid Wiczkowski

MVP: Marcin Iglewski

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1:0 dla KPS

źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert