środa, 24 kwietnia 2024r.

Do końca walczyli o zwycięstwo. Budowlani SA minimalnie lepsi (multimedia)

W meczu na szczycie Ekstraligi siedleccy rugbiści przegrali 18:21 z Budowlanymi SA Łódź.

Pogoniści przystąpili do meczu wzmocnieni Sebastianem Mrozem, który powrócił do klubu po kilkuletniej przerwie. Zabrakło za to m.in. Macieja Panasiuka (obowiązki zawodowe) i Przemysława Rajewskiego (dochodzi do siebie po urazie). Mistrzowie Polski przyjechali do Siedlec spragnieni rehabilitacji po porażce z Ogniwem w poprzedniej kolejce.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi Budowlanych. Mistrzowie Polski robili użytek ze swojej siły fizycznej, jednak siedlczanie stawiali opór na miarę swoich możliwości. W 13 minucie siedlczanie przeprowadzili skuteczną akcję, którą wykończył Andrei Cebotari. Chwilę później podwyższył Mateusz Adamski (7:0). Budowlani odpowiedzieli dopiero w końcówce, kiedy dwukrotnie celnie kopał Paul Walters. Wcześniej Pogoń straciła Ołeksandra Szewczenkę (na 10 minut z powodu żółtej kartki) oraz Peeta Vorstera (na stałe z powodu urazu). Do przerwy było 7:6 dla gospodarzy.

Tuż po przerwie Witalij Kramarenko zanotował premierowe przyłożenie dla mistrzów Polski. Po podwyższeniu Waltersa było 13:7 dla łodzian. Pogoń wyrównała za sprawą Adamskiego, a konkretnie jego dwóch kopów z karnych. W 53 minucie Bercho Botha odrestaurował prowadzenie Budowlanych. Pogoniści przycisnęli, ale nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Na domiar złego w 71 minucie Walters trafił z karnego i zrobiło się 21:13. Pogoniści potrzebowali w tym momencie ośmiu punktów do remisu, a w jednej akcji mogli zdobyć maksymalnie siedem.

W końcówce przebojowa akcja Michała Węzki zakończyła się przyłożeniem. Daniel Gdula nie zdołał jednak podwyższyć. Siedlczanie przycisnęli łodzian. Niestety, zabrakło szczęścia. W ostatniej akcji meczu Pogoniści mogli pokusić się o remis 21:21, ale nie zdecydowali się na kop między słupy. Nieudana walka o piłkę po wrzucie z autu odebrała gospodarzom resztki nadziei na zwycięstwo. Budowlani wygrali 21:18.