Drugie zwycięstwo nad Gwardią. Koniec sezonu dla KPS

W drugim meczu o siódme miejsce w I lidze KPS Siedlce pokonał Gwardię Wrocław 3:0.

W sobotnim spotkaniu siedlczanie pewnie pokonali Gwardię Wrocław 3:0. Do zajęcia siódmego miejsca w I lidze, podopieczni Witolda Chwastyniaka potrzebowali tylko jednego zwycięstwa.

Podobnie jak dzień wcześniej, pierwsza partia była bardzo wyrównana. Przewaga KPS Siedlce uwidoczniła się dopiero w połowie seta, dzięki dobrym zagrywkom Krzysztofa Antosika. Premierowego seta skutecznym atakiem zakończył Jakub Abramowicz. Największe problemy Gwardia stworzyła gospodarzom w drugiej partii. Goście zdołali wyjść na prowadzenie 16:11, jednak później zaczęli popełniać proste błędy. Siedlczanie szybko doprowadzili do remisu (18:18) a następnie pokazali swoją wyższość.

Trzecia odsłona meczu od początku do końca toczyła się pod dyktando gospodarzy (18:12). Gwardziści nie byli w stanie już odrobić tej straty. Wygraną w tym spotkaniu, skutecznym atakiem po skosie przypieczętował Bartosz Kowalczyk (25:18).