SKK bez szans w Kołobrzegu. Remis w walce o utrzymanie

Koszykarze SKK Siedlce w drugim meczu fazy play-out przegrali z Kotwicą Kołobrzeg (71:82). Kolejne spotkania za tydzień w Siedlcach.

W pierwszym meczu w Kołobrzegu o utrzymanie I lidze siedlczanie zagrali znakomicie. Od początku spotkaniu narzucili rywalom swój styl gry i byli drużyną zdecydowanie lepszą. Mimo kilku błędów, podopieczni Radosława Soji pewnie dowieźli zwycięstwo do końca (79:72).

W niedzielnym spotkaniu SKK nie miał tyle szczęścia. Pojedynek zaczął jednak świetnie. Goście bardzo dobrze rzucali z dystansu i szybko wyszli na prowadzenie 20:15.  Od tego momentu kontrolę nad meczem przejęli zawodnicy z Kołobrzegu, którzy zanotowali serię 17:0. Gospodarze zdominowali zbiórki, lepiej dzielili się piłką oraz mogli liczyć ma małą przychylność sędziów.

Największe problemy SKK miał jednak w trzeciej kwarcie. Kotwica grała na bardzo dobrej skuteczności rzutów z gry. Z minuty na minutę powiększała swoją przewagę. Zryw zespołu z Siedlec nastąpił dopiero w czwartej kwarcie, po którym przyjezdni zmniejszyli prowadzenie Kotwicy do 10 punktów (64:74). W kolejnych minutach gospodarze opanowali jednak sytuację.

PLANY SKK

Kolejny mecz w fazie play-out podopieczni Radosława Soji zagrają w sobotę w Siedlcach.

07.04.19, 17:00 – Kołobrzeg

II mecz fazy play-out: Kotwica Kołobrzeg – SKK Siedlce 82:71 (28:20, 17:14, 22:9, 15:28)

Kotwica: 18. Daniel Grujić 21, 8. Szymon Ryżek 14, 10. Patryk Przyborowski 12, 27. Jakub Stanios 12, 16. Łukasz Bodych 10, 13. Jakub Zalewski 6, 23. Przemysław Wrona 5, 41. Adrian Suliński 2

SKK: 22. Bartosz Wróbel 23, 35. Roman Janik 17, 5. Marcin Pławucki 11, 19. Rafał Sobiło 8, 8. Rafał Król 5, 7. Michał Sadło 5, 33. Maciej Strzelecki 2, 16. Nikodem Sirijatowicz

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:1

źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert