sobota, 13 lipca 2024r.

Regulamin „Czwartków Lekkoatletycznych”

Zarząd Siedleckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki opublikował regulamin „Czwartków Lekkoatletycznych”.

Organizator zawodów będzie Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce.

Miejsce zawodów: Stadion lekkoatletyczny przy ul. Prusa 6 w Siedlcach.

Terminy zawodów (początek o 16:00)
11 kwietnia – bez konkurencji dodatkowych
18 kwietnia – konkurencja dodatkowa – 100 m
25 kwietnia – konkurencja dodatkowa – 200 m
9 maja – konkurencja dodatkowa – 400 m
16 maja – bez konkurencji dodatkowych
23 maja – bez konkurencji dodatkowych, Finał Miejski

Do punktacji zaliczane są rozgrywane w każdy czwartek konkurencje: dziewczęta – 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, piłeczka palantowa; chłopcy – 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, piłeczka palantowa. Prawo startu mają uczniowie szkół podstawowych. Każdy zawodnik w trakcie jednych zawodów może wziąć udział tylko w dwóch konkurencjach (jedna biegowa + jedna techniczna).

Klasyfikacje

Dziewczęta: I grupa – rocznik 2006, II – rocznik 2007, III rocznik 2007 i młodsi
Chłopcy: I grupa – rocznik 2006, II – rocznik 2007, III grupa 2008 i młodsi

Do klasyfikacji końcowej zalicza się uczestnikowi najlepsze wyniki z 5 imprez rozegranych do 16 maja oraz finał miejski – 23 maja. Zawodnicy będą sklasyfikowani jeżeli wezmą udział w pięciu startach w danej konkurencji w całym cyklu rozgrywek i w finale miejskim. 12 najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej konkurencji zakwalifikuje się do finałowych zawodów.

Do klasyfikacji nauczycieli zalicza się wszystkie punkty dzieci zgłoszonych przez nauczyciela do zawodów. Dziecko jest przyporządkowane na cały cykl startów do jednego nauczyciela. Na klasyfikację końcową szkół składa się suma punktów uczniów danej szkoły.

Ogólnopolski finał zawodów z cyklu ,,Czwartki Lekkoatletyczne” organizowany przez Stowarzyszenie „Sport dzieci i młodzieży” i Fundację Polskiej Lekkiej Atletyki odbędzie się w czerwcu 2019 roku w Łodzi. Uczestnikami będą trzej pierwsi zawodnicy, którzy uzyskali największą liczbę  punktów w danej konkurencji w swojej kategorii wiekowej spośród wszystkich zawodów i wzięli udział w finale miejskim w Siedlcach.

 

źródło: własne / SOZLA; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;