sobota, 13 lipca 2024r.

Brąz Teodorczuk w mistrzostwach Mazowsza i kwalifikacja na OOM

W Baboszewie walczono o tytuły w mistrzostwach Mazowsza w tenisie stołowym w kategorii kadetów. Siedlce miały w tej imprezie swoich reprezentantów.

6 kwietnia w miejscowości Baboszewo (powiat płoński) zorganizowano Mistrzostwa Mazowsza kadetów w tenisie stołowym. Istniała jednocześnie możliwość uzyskania kwalifikacji na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Do rywalizacji przystąpiło czworo zawodników Pogoni Siedlce. Wśród kadetek walczyły Kinga Teodorczuk i Julia Andrunik.

W grze singlowej Kinga najpierw uległa Darii Duralak (późniejszej triumfatorce), a następnie przegrała mecz o trzecie miejsce i ostatecznie uplasowała się tuż za podium. Julia w singlu nie startowała.

W grze podwójnej siedlczanki rywalizowały oddzielnie. Kinga w parze z Mają Pawłowską (Alfa Gostynin) wywalczyła brązowy medal! W decydującym meczu dziewczęta pokonały rywalki z klubu Tęcza Budki Piaseckie. Z kolei Julia w duecie z Agatą Malinowską (Spójnia Warszawa) zajęła piąte miejsce.

W Baboszewie miały miejsce także eliminacje wojewódzkie Indywidualnych Mistrzostw Polski Kadetek. Wspaniale spisała się Teodorczuk pokonując kolejno trzy przeciwniczki i wygrywając ww. eliminacje. Taka postawa przyczyniła się do uzyskania przez siedlczankę awansu na mistrzostwa Polski – Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Oprócz naszej zwyciężczyni, awans do OOM uzyskała druga pingpongistka – Maja Pawłowska, koleżanka Kingi z gry deblowej. Julia Andrunik została sklasyfikowana na pozycjach 5-8.

W zmaganiach chłopców mieliśmy dwóch pogonistów: Michała Wiśniewskiego i Filipa Rudnickiego. Obaj w grze singlowej plasowali się na pozycjach 13-16, zaś w grze deblowej (tworzyli duet) zajęli lokaty 5-8.

MISTRZOSTWA MAZOWSZA KADETEK

MISTRZOSTWA MAZOWSZA KADETÓW

 

źródło: własne / MZTS; foto: MZTS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;