Dariusz Borkowski ze złotem w maratońskich Mistrzostwach Polski w Nordic Walking

Reprezentanci klubu NoWi Siedlce wzięli udział w VI Mistrzostwach Polski w Nordic Walking w Maratonie oraz VIII Sztafetowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking.

6 kwietnia w miejscowości Jastrowie (woj. wielkopolskie) Polska Federacja Nordic Walking zorganizowała VI Mistrzostwa Polski w Maratonie oraz VIII Sztafetowe Mistrzostwa Polski.

W jednej i drugiej konkurencji brali udział zawodnicy i zawodniczki klubu NoWi Siedlce.

Jeśli chodzi o mistrzostwa w maratonie, to nasi „kijkarze” zaliczyli w nich debiut. I trzeba przyznać, że był to zdecydowanie udany start. Dariusz Borkowski na dystansie 42 km 195 m okazał się najlepszy w kat. wiekowej 50-54 i wywalczył złoty medal! Tuż za podium w kat. 50-59 uplasowała się Agnieszka Bersztolc.

VI MISTRZOSTWA POLSKI NORDIC WALKING W MARATONIE

W Sztafetowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking wystąpiły trzy sztafety NoWi: dwie kobiece i jedna męska. Na piątym miejscu mistrzostwa ukończyła pierwsza damska sztafeta w składzie: Magdalena Szymczyk, Zofia Zacharczuk, Alicja Słowińska, Agnieszka Romańczuk. Drugi zespół kobiecy (Marta Mandziuk, Agnieszka Rejowska, Katarzyna Polkowska, Grażyna Mazurczak) zajął 11 lokatę. Męska sztafeta (Krzysztof Frąckowiak, Jakub Mazurczak, Piotr Deja, Krzysztof Okniński) została sklasyfikowana na 15 pozycji.