piątek, 3 maja 2024r.

W regionie: Udany rewanż Rywala

W meczu 13 kolejki siedleckiej klasy B Rywal Ruchna pokonał na własnym boisku Strzelca Chodów 3:0.

W meczu zagrały drużyny walczące o awans do siedleckiej klasy A. Rywal Ruchna przystępował do spotkania z jedyną porażką do tej pory – właśnie ze Strzelcem Chodów w rundzie jesiennej.

Od początku lepiej na boisku prezentowali się gospodarze, którzy lepiej operowali piłką i częściej gościli w polu karnym przyjezdnych. Już w 4 minucie groźny strzał oddał Łukasz Sobotka, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Chwilę potem Paweł Śliwa uderzył wprost w bramkarza. W 9 minucie Karol Sobotka szczęścia próbował uderzając z ostrego kąta nad bramką. Dwukrotnie z rzutu wolnego bez zamierzonego skutku uderzał na bramkę Śliwa. Przed przerwą kontuzji doznał bramkarz Strzelca Krystian Wyrębek i w przerwie w bramce zmuszony został zastąpić go nominalny obrońca – Marcin Ławnik.

W 54 minucie Rywal zdobył pierwszą bramkę. Adrian Kocon otrzymał piłkę w polu karnym i pewnie pokonał bramkarza gości. Dwanaście minut później było 2:0. Mateusz Kowalczyk zagrał wzdłuż bramki przeciwników, a formalności dopełnił Dominik Polak. Minutę później wynik ustalił po podaniu Łukasza Sobotki Karol Sobotka, pokonując Marcina Ławnika w sytuacji sam na sam. Strzelec próbował zdobyć chociażby honorowego gola, lecz np. Rafał Pieńkowski nie trafił w światło bramki.

PLANY RYWALA I STRZELCA

W następnej kolejce Rywal zagra na wyjeździe z Promnikiem Gończyce, a Strzelec podejmie Nojszewiankę Dobre.

15.04.19, 13:05 – Ruchna

Klasa B: Rywal Ruchna – Strzelec Chodów 3:0 (0:0)

Bramki: Adrian Kocon 54, Dominik Polak 66, Karol Sobotka 67

Rywal: 12. Artur Wrzosek – 6. Daniel Sobotka, 23. Maciej Piesak, 18. Norbert Kocon (71, 11. Kamil Stokowski), 8. Szymon Czarnecki (83, 13. Sebastian Nowak) – 99. Karol Sobotka (78, 26. Szymon Stępień), 17. Adrian Kocon, 10. Łukasz Sobotka, 7. Krzysztof Piesak (78, 19. Arkadiusz Kałuski), 9. Maciej Mieszało (63, 33. Mateusz Kowalczyk) – 5. Dominik Polak

Strzelec: 27. Krystian Wyrębek (46, 6. Paweł Ślaz) – 14. Grzegorz Gaj (87, 23. Daniel Bobryk), 13./27. Marcin Ławnik, 10. Adrian Ławnik, 21. Gabriel Wielogórski (36, 4. Konrad Czarnacki) – 7. Karol Niegowski (83, 2. Jakub Bączek), 5. Kamil Piwowarski (80, 17. Przemysław Kozak), 8. Erwin Wyżywniak (88, 19. Cezary Bezubik), 98. Patryk Ciulak, 99. Paweł Śliwa – 9. Tomasz Borkowski (62, 11. Rafał Pieńkowski)

Od 46 minuty w bramce Strzelca stał Marcin Ławnik.

Żółte kartki: Krzysztof Piesak 33, Karol Sobotka 57, Maciej Piesak 90+1, Łukasz Sobotka 90+1 – Adrian Ławnik 90+1

Sędzia: Sebastian Maciołek (Siedlce)

Widzów: 50

Pozostałe wyniki 13 kolejki:

ŁDK Łosice – Liwia Łochów 0:2
Niwa Tęczki – ULKS Gołąbek 1:3
Nojszewianka Dobre – Płomień II Dębe Wielkie 2:3
Promnik Gończyce – Zorza Sterdyń 3:0 (wo) – goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz
Świt Barcząca – Iskra Kotuń 2:4

1.  Rywal Ruchna 13 34 37-11
2.  ŁDK Łosice 13 26 28-17
3.  Promnik Gończyce 13 26 44-15
4.  Liwia Łochów 13 23 23-20
5.  Strzelec Chodów 13 21 37-34
6.  Iskra Kotuń 13 20 35-34
7.  Nojszewianka Dobre 13 18 21-26