poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Kinga Kowalik na podium AMP w strzelectwie sportowym

Dwie studentki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach uczestniczyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym.

13 i 14 kwietnia w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. Siedlecki Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny reprezentowały dwie studentki, przynależące jednocześnie do Siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego Dragon. Były to: Kinga Kowalik i Weronika Rosłon.

Kinga Kowalik w jednej z konkurencji zajęła 3 miejsce, co pozwoliło jej odebrać brązowy medal AMP. Uczyniła to w strzelaniu z pistoletu sportowego 30+30 strzałów. Druga w tej konkurencji – Karolina Gazda (WAT Warszawa) była lepsza od siedlczanki zaledwie o 1 punkt, więc bardzo mało zabrakło do medalu srebrnego.
Ponadto Kinga rywalizowała w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 60 strzałów, gdzie uplasowała na się 11 pozycji.

Wprawdzie Weronice Rosłon nie udało się zająć miejsca pozwalającego na stanięcie na podium, ale dwukrotnie była klasyfikowana w pierwszej „dziesiątce”. Weronika była szósta w konkurencji karabinu dowolnego 3×40 strzałów i ósma w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów.  Poza tym zajęła 11 lokatę w strzelaniu leżąc z karabinu dowolnego 60 strzałów.

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach dzięki wynikom ww. studentek został sklasyfikowany na 9 pozycji na 20 rywalizujących szkół wyższych. W klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych UPH był czwarty.

WYNIKI

 

źródło: własne / ampy.pl; foto: pasja.azs.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;