niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Siedlce szczęśliwe dla biało-czerwonych

Reprezentacja Polski wygrała turniej Rugby Europe Regional Camp Development U-18, w finale drugiego poziomu Mistrzostw Europy nasz zespół pokonał Litwę 47:5.

Polacy objęci prowadzenie już w 2 minucie spotkania i konsekwentnie powiększali przewagę całkowicie kontrolując jego wynik. Litwini w pierwszej odsłonie cztery razy nie obronili swojego pola punktowego i nie bardzo mogli znaleźć luki w defensywie biało-czerwonych, którzy zakończyli połowę wygraną 26:0. Po rozmowie ze swoim sztabem szkoleniowym przeciwnicy początkowo uzyskali przewagę udokumentowaną przyłożeniem, jak się okazało pierwszym i ostatnim. Gra się jednak wyrównała i zdobywanie kolejnych przyłożeń przychodziło naszej drużynie nieco trudniej. Końcowy wynik, wygrana 47:5, pokazuje jakie miejsce zajmuje Polska w swojej części Europy i pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Zawodnicy z U-18 zasilą automatycznie szeregi reprezentacji młodzieżowej U-20, a najlepsi pierwszej drużyny, której trener, Duaine Lindsay z zainteresowaniem oglądał mecz finałowy. Zawodnikiem meczu został wybrany Krystian Adamiak z Pogoni Siedlce, dwukrotnie zameldował się na polu punktowym przeciwnika.

Rozpoczęty w Miętnem, a zakończony w Siedlcach, Rugby Europe Regional Camp Development U-18 został bardzo dobrze oceniony zarówno przez edukatorów i trenerów Rugby Europe, jak również uczestników imprezy. W meczu o III miejsce Ukraina pokonała Szwecję 29:12.

19.04.19, 12:15 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)
Finał Rugby Europe Regional Camp Development U-18: Polska – Litwa 47:5 (26:0)
Punkty dla Polski: Igor Pątek 12 (6 pd), Krystian Adamiak 10 (2 P), Dominik Tomaszewski 10 (2 P), Jakub Dec 5 (P), Dominik Mohyła 5 (P), Ksawery Struss 5 (P).
Polska: Kamil Zieliński, Dominik Mohyła, Sylwester Gąska, Sebastian Misiak, Jan Mroziński, Jakub Dec, Patryk Romanowski, Dominik Tomaszewski, Michał Łaszcz, Paweł Siedlecki, Jakub Mątewka, Igor Pątek, Przemysław Dobijański, Aleksander Mucha, Krystian Adamiak. Grali także: Gabriel Brożek, Mateusz Panek, Daniel Argulewicz, Adrian Skrzydlewski, Grzegorz Kędzierski, Olaf Niespodziany, Ksawery Struss, Patryk Sakwa

źródło: PZRugby.pl; foto: Facebook