piątek, 19 lipca 2024r.

Pokonać sąsiadów z tabeli. Bliski wyjazd Pogoni

W meczu 30 kolejki II ligi Pogoń Siedlce na wyjeździe zmierzy się z Górnikiem Łęczna.

Rozgrywki II ligi powoli zmierzają do końca. Tym razem kolejka zostanie rozegrana w środku tygodnia. Początek środowego spotkania w Łęcznej o godzinie 17:00.

SĄSIEDZI W TABELI

W środę w Łęcznej dojdzie to starcia sąsiadów w tabeli. Górnik z dorobkiem 43 punktów plasuje się na szóstej lokacie, natomiast Pogoń ma o dwa oczka mniej i zajmuje siódmą pozycję.

BLISKI WYJAZD

Dla Pogoni wyjazd do Łęcznej jest najbliższym w całym sezonie. Oba miasta dzielili około 140 kilometrów.

DOBRE WSPOMNIENIE

W rundzie jesiennej w Siedlcach w starciu obu ekip górą była Pogoń. Siedlczanie rozbili Górnika aż 4:0. Spotkanie to było debiutem Marcina Prasoła w roli trenera biało-niebieskich.

DOSKONAŁA PASSA

Pogoń w sobotę pewnie ograła Błękitnych. Oznacza to, że siedlczanie pozostają niepokonani już od dwunastu kolejek. Jeśli chodzi o tabelę w 2019 roku, to biało-niebiescy zajmują w niej drugą lokatę. Pogoń zdobyła 18 punktów, a o jedno oczko więcej zgromadziła Olimpia Grudziądz.

RYWAL BEZ FORMY

Została wspomniana już bardzo dobra forma Pogoni, z kolei sytuacja Górnika wygląda dokładnie odwrotnie. Łęcznianie liczyli, że wiosną uda się wywalczyć awans do I ligi, a tymczasem Górnik w ośmiu meczach w 2019 roku zgromadził zaledwie dziewięć punktów. 2 kwietnia z funkcji trenera zwolniony został Franciszek Smuda, a jego obowiązki przejął dotychczasowy asystent – były trener Pogoni Marcin Broniszewski.

 

źródło: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;