niedziela, 3 marca 2024r.

Dziewczyny lubią brąz. Zapaśniczki WLKS z seniorskimi medalami MP

Najlepsi zapaśnicy i zapaśniczki pojawiły się w Bydgoszczy, by powalczyć o medale seniorskich mistrzostw Polski. W największym mieście woj. kujawsko-pomorskiego rywalizowały także zawodniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

27 i 28 kwietnia w Zespole Szkół nr 7 im. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy zostały rozegrane mistrzostwa Polski seniorów (LXXII) i seniorek (XXVII) w zapasach. Do walki przystąpiło ponad 150 śmiałków. Wśród nich były trzy zapaśniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Patrząc na dokonania naszych dziewcząt w ostatnim czasie, można było z nadzieją wyczekiwać na efekty ich ciężkiej pracy na treningach i zgrupowaniach. I faktycznie efekty są doskonałe!

Dominika Szynkowska rywalizując w najlżejszej kategorii wagowej – 50 kg zdołała stanąć na najniższym stopniu podium i mogła cieszyć się z brązowego medalu zdobytego w zawodach najwyższej rangi w Polsce. Przypomnijmy, że Dominika jest laureatką Ministerialnego Programu Team 100. Programem objęto ponad 100 najbardziej utalentowanych polskich sportowców w dyscyplinach olimpijskich w wieku od 18 do 23 lat, przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku i w dalszej perspektywie do IO w Paryżu w 2024 roku.

W kat. 57 kg w bydgoskich mistrzostwach walczyła Patrycja Gil. Nowa zapaśniczka WLKS już od początku roku imponowała formą. I tą niezłą formę potwierdziła również w mieście nad Brdą zdobywając medal z brązowego kruszcu.

Trzecią zawodniczką WLKS, która nie wróciła do domu z pustymi rękami jest Magdalena Kisielińska. Podobnie jak jej koleżanki klubowe zdobyła w Bydgoszczy brązowy medal i potwierdziła, że muszą się z nią liczyć najlepsze zapaśniczki w Polsce.

WLKS Siedlce-Nowe Iganie w klasyfikacji klubowej zajął wysokie 6 miejsce na 26 klubów. To bodaj najlepszy wyniki reprezentantek WLKS w seniorskich mistrzostwach naszego kraju.

 

źródło: własne / sportzona; foto: Zapasy Siedlce (FB)

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;