piątek, 19 lipca 2024r.

Finały mistrzostw Polski duchowieństwa w piłce nożnej w naszym mieście

W dniach 1-2 maja w Siedlcach rozegrane zostaną XV Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej.

Tytułu mistrzowskiego bronić będzie drużyna Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej. Jej rywalami będą: WSD Łomża, WSD Tarnów i WSD Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze. Rywalizacja odbywać się będzie na boiskach treningowych Stadionu ROSRRiT przy ul. Jana Pawła II. Finał rozegrany zostanie na obiekcie głównym.

Harmonogram mistrzostw:

1 maja
10:00 – mecze półfinałowe

2 maja
10:00 – mecz o 3 miejsce
16:00 – finał

Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej są organizowane od ponad 30 lat. Pomysł na ich powstanie zrodził się w czasie Dni Ewangelizacji w Paradyżu, w środowisku tamtejszej aktywności fizycznej. Mistrzostwa rozpoczęły się w 1991 r. właśnie w tym mieście. Pierwszym mistrzem Polski została drużyna z Seminarium w Paradyżu, z diecezji zielonogórsko – gorzowskiej. Od tego czasu finały Mistrzostw są poprzedzone okresem dwuletnich rozgrywek, pomiędzy drużynami Seminariów Duchownych i Zakonnych. Spośród nich wyłaniają się trzy najlepsze zespoły, które wraz z aktualnym mistrzem, walczą o prestiżowy Puchar. Zgodnie z przyjętą tradycją finały organizuje zwycięzca poprzedniej edycji Mistrzostw. Drużyna WSD Siedlce zdobyła Mistrzostwo Polski pięciokrotnie. Byłoby to niemożliwe, gdyby nie wyjątkowe zdolności piłkarskie siedleckich kleryków. To im zawdzięczamy rekordową ilość zdobytych tytułów mistrzowskich.

 

źródło: własne / TS; foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;