niedziela, 14 lipca 2024r.

Olimpijskie zdobycze zapaśników w ogólnopolskiej rywalizacji

W Kielcach i Staszowie młodzież w wieku kadeta walczyła o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach. Reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie wrócili z dwoma medalami.

Najpierw (1-3 maja) do walki w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży przystąpiły dziewczęta, które rywalizowały w Staszowie. Z siedleckich zapaśniczek blisko strefy medalowej znalazły się: Klaudia Podgórzak w kat. 46 kg i Joanna Kobylińska w kat. 65 kg. Obie ostatecznie zajęły piąte lokaty. Ósme miejsce w kat. 49 kg zajęła Kornelia Korporowicz, a dziewiętnasta w kat. 57 kg była Klaudia Kudelska.

Od 3 do 5 maja w Kielcach trwała z kolei Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży chłopców walczących w stylu wolnym. Z sześciu naszych zapaśników, dwóm udała się sztuka dotarcia do strefy medalowej i zajęcia miejsca na podium. Dokonali tego: Adrian Gorczyca w kat. 60 kg

oraz Patryk Kostrzewski w kat. 71 kg.

Obaj zdobyli brązowe medale.

Na piątym miejscu sklasyfikowano Filipa Walczaka w kat. 48 kg, ósmą lokatę w at. 45 kg zajął Mateusz Urban. Ponadto Bartosz Skłodowski był dziesiąty w kat. 92 kg, a Dominik Żuraw – dwunasty w kat. 80 kg.

Chłopcy z WLKS w klasyfikacji klubowej uplasowali się na 6 pozycji.

 

źródło: własne / sportzona; foto: Zapasy Siedlce (FB)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;