wtorek, 16 lipca 2024r.

Międzynarodowe wspomnienie braci Strusów

W sobotę 18 maja odbędzie się Międzynarodowy Turniej im. Tadeusza i Zygmunta Strusów.

Zawody zapaśnicze odbędą się w Hali Sportowej Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim przy ul. Siedleckiej 135. Na czele Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego im. Tadeusza i Zygmunta Strusa zasiądzie przewodniczący Janusz Krysiak, właściciel Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego Hurt-Detal Agroinstal w Strzale. Wiceprzewodniczącymi zostali: Andrzej Rymuza, sekretarz Powiatu Siedleckiego, Paweł i Piotr Strusowie – prokurenci w firmie Transmot Z. Strus i wspólnicy w Żelkowie.

Członkowie komitetu: Ryszard Boratyński (Zakład Usług Elektrycznych, wiceprezes WLKS), Mirosław Buczek, Adam Gabiński (wiceprezes WLKS), Wojciech Głuchowski (właściciel Krainy Przygód), Jacek Kuźniarski (członek zarządu WLKS), Krystian Misztal i Sebastian Pawlak (trenerzy sekcji zapasów WLKS), Wojciech Papakul (właściciel Elektromor w Mordach, członek Prezydium Zarządu WLKS), Mariusz Saraczewski (dyrektor Biura Reklamy „Życie Siedleckie”, członek Prezydium Zarządu WLKS), Stefan Długosz (dyrektor WLKS).

Program zawodów:

11:30 – otwarcie zawodów

11:45 – walki eliminacyjne

15:00 – walki finałowe i dekoracje

W zawodach weźmie udział reprezentacja Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Słowacji oraz reprezentacje klubów z całej Polski. WLKS będzie reprezentowany przez ok. 10 zawodniczek i zawodników m.in.: kadetek i kadetów, w tym brązowych medalistów OOM Kadetów w zapasach w stylu wolnym – Adriana Gorczycę i Patryka Kostrzewskiego.

Z klubów z Polski swój udział potwierdziły następujące kluby: UKS Zalesie, Orlęta Łuków, LKS Mazowsze Teresin, AKS Piotrków Trybunalski, Armaty Stoczek Łukowski, LMKS Krasnystaw, Stal Rzeszów, Husaria Fight Kozielice, MULKS Platan Borkowice, AKS Piotrków Trybunalski, LUKS Suples Kraśnik, MLUKS Włodawa oraz ZTS Sokół Lublin. Sponsorem głównym zawodów będzie firma Transmot Żelków.

Warto przypomnieć biografie braci Strusów. Zygmunt urodził się 29 kwietnia 1950 roku. W latach 1970-1990 tego był pracownikiem Zakładach Drobiarskich w Siedlcach. W 1990 roku wspólnie z bratem Tadeuszem założył firmę Transmot. Od 2000 roku byli wspólnie sponsorami przedsięwzięć sportowych w WLKS

W 2011 roku został wiceprezesem Fundacji Sportu Dzieci i Młodzieży „Szansa dla młodzieży”. W swojej pracy społecznej brał czynny udział w różnych Komitetach Organizacyjnych w lekkiej atletyce, podnoszeniu ciężarów, a także w zapasach. Był zaangażowany w działalność sportową jak i społeczną. Został zapamiętany jako człowiek uśmiechnięty i wesoły.

Tadeusz urodził się 15 grudnia 1952 roku w Siedlcach. Pierwszą pracę podjął  w Państwowej Kolumnie Sanitarnej następnie w Powiatowym Zarządzie Dróg Lokalnych w Siedlcach. W 1976 roku podjął pracę w Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Żelkowie. Piętnaście lat później wspólnie z bratem Zygmuntem założył firmę Transmot, która szybko zdobyła dominującą pozycję na rynku.

Od 2000 roku był sponsorem wydarzeń sportowych organizowanych przez WLKS. Dzięki miłej atmosferze w klubie w 2004 roku z okazjonalnego działacza stał się ważnym ogniwem jego zarządu. Od 2008 roku zasiadał w prezydium klubu jako sekretarz. W czasie pełnienia tej funkcji wielokrotnie kierował pracami organizacyjnymi wydarzeń społecznych klubu. Był między innymi Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach, Mistrzostw Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów i Mistrzostw Zrzeszenia LZS w zapasach. Był człowiekiem nietuzinkowym w pracy zawodowej i działalności społecznej upartym i wytrwałym, a przy tym zawsze uśmiechniętym i wesołym. Nigdy nie pozwalał się nudzić w swoim towarzystwie.

Organizatorami zawodów są Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie i firma Transmot Żelków przy współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego, Powiatu Siedleckiego oraz Wójta Gminy Siedlce i Gminy Kotuń.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;