wtorek, 23 lipca 2024r.

Udany występ siedleckich siatkarek w Akademickich Mistrzostwach Polski

W dniach od 9 do 12 maja siedleckie siatkarki wzięły udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, które zostały rozegrane w Rzeszowie.

W tym roku w Akademickich Mistrzostwach Polski udział wzięła drużyna z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Drużynę stworzyły siatkarki drugoligowej Ósemki, które na co dzień są także studentkami wspomnianej uczelni. W dniach od 9 do 12 maja siedlecka ekipa wzięła udział w finałach wspomnianego turnieju. W kwietniu akademiczki świetnym występem w eliminacjach zapewniły sobie awans na dalszą część imprezy.

Od początku rywalizacji siedlczanki imponowały wysoką formą. W fazie grupowej zawodniczki UPH wygrały wszystkie trzy mecze i pewnie zameldowały się w ćwierćfinale. W tym meczu jednak nie udało się wygrać – lepsze od ekipy z Siedlec okazały się siatkarki z Krosna.

Ekipie prowadzonej przez Jarosława Plewińskiego pozostała rywalizacja o miejsce 5-8. Najpierw siedleckie zawodniczki przegrały z Vistulą Warszawa, a w starciu o 7 miejsce pewnie pokonały UAM Poznań.

Ostatecznie przedstawicielki UPH w Siedlcach zajęły bardzo wysokie siódme miejsce.

Skład UPH: Weronika Brzuzy, Ewa Grzelak, Dorota Jasionowicz, Ewelina Karsztun, Agnieszka Krzymowska, Aneta Matczak, Maria Raszek, Agata Skikiewicz, Paulina Szymańska

Komplet wyników UPH:

Faza grupowa:

UPH-UMCS Lublin 2:0

UPH – UAM Poznań 2:0

UPH – Politechnika Łódzka 2:0

Ćwierćfinał:

UPH – PWSZ Krosno 0:2

Mecze o miejsca 5-8:

półfinał:

UPH – Vistula Warszawa 0:2

Mecz o miejsce 7:

UPH – UAM Poznań 2:0

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;