sobota, 13 lipca 2024r.

Międzynarodowa rywalizacja w Stoku Lackim ku pamięci braci Strusów (fotogaleria)

W Stoku Lackim odbył się Międzynarodowy Turniej im. Tadeusza i Zygmunta Strusów.

Na czele Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego im. Tadeusza i Zygmunta Strusa zasiadł przewodniczący Janusz Krysiak, właściciel Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego Hurt-Detal Agroinstal w Strzale. To właśnie on przywitał zaproszonych gości, wśród których można było dostrzec najbliższą rodzinę braci Strusów. Wiceprzewodniczącymi zostali: Andrzej Rymuza, sekretarz Powiatu Siedleckiego, Paweł Piotr Strusowie – prokurenci w firmie Transmot Z. Strus i wspólnicy w Żelkowie.

– To powód do dumy, że pomimo upływu ośmiu lat od śmierci taty jego pamięć nadal jest kultywowana przez członków WLKS i sponsorów. Klub był dla niego jedyną rozrywką pozarodzinną. Angażował się na bieżąco w życiu klubu, jego tworzeniu. Był z WLKS od samego początku. Zawsze lubił wspierać sport, niezależnie od dyscypliny. Kontynuujemy dzieło ojca i wuja. Mamy nadzieję je wspierać jak najdłużej – powiedział Piotr Strus.

W Komitecie Organizacyjnym zasiedli: Ryszard Boratyński (Zakład Usług Elektrycznych, wiceprezes WLKS), Mirosław BuczekAdam Gabiński (wiceprezes WLKS), Wojciech Głuchowski (właściciel Krainy Przygód), Jacek Kuźniarski (członek zarządu WLKS), Krystian Misztal i Sebastian Pawlak (trenerzy sekcji zapasów WLKS), Wojciech Papakul (właściciel Elektromor w Mordach, członek Prezydium Zarządu WLKS), Mariusz Saraczewski (dyrektor Biura Reklamy „Życie Siedleckie”, członek Prezydium Zarządu WLKS), Stefan Długosz (dyrektor WLKS).

W międzynarodowej rywalizacji zapaśników WLKS zgarnął siedem medali. Krążki z najcenniejszego kruszcu wywalczyli Adrian Gorczyca (kat. 65 kg), Patryk Kostrzewski (71) oraz Bartosz Skłodowski (92). Srebra przypadły w udziale Wojciechowi Baranowi (45), Filipowi Walczakowi (48) i Dominikowi Żurawiowi (80). Brąz w kat. 45 kg wywalczył Mateusz Baran. W klasyfikacji zespołowej WLKS ustąpił tylko silnej reprezentacji Białorusi.

Kadetki dołożyły cztery medale: Klaudia Kudelska (kat. 61 kg) oraz Joanna Kobylińska (65) nie znalazły sobie równych. Na najniższym stopniu podium w kat. 49 kg uplasowały się Kornelia Korporowicz oraz Klaudia Podgórzak. WLKS zajął drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej. Lepszy był tylko Cement-Gryf Chełm.

 

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;