piątek, 19 lipca 2024r.

Dariusz Rzewuski dwukrotnie na podium mistrzostw Polski

Dariusz Rzewuski (SSON Start Siedlce) wywalczył w Wiśle dwa medale Indywidualnych Mistrzostw Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Dariusz Rzewuski przyzwyczaił nas do swoich medalowych zdobyczy. Dotyczą one najczęściej rozgrywek Grand Prix Polski, ale także memoriałowych startów oraz mistrzostw Polski. Teraz również dotarły do nas bardzo dobre wieści.

W dniach 17-19 maja w hali sportowej Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich Start w Wiśle oraz hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W zawodach tych wziął udział jedyny przedstawiciel naszego miasta, którym był właśnie Dariusz Rzewuski.

Reprezentant SSON Start Siedlce w Wiśle rywalizował w grze pojedynczej i grze deblowej (w kat. wózkarzy – 4).

W singlu Rzewuski przebrnął przez fazę grupową odnosząc jedno zwycięstwo i ponosząc jedną porażkę (2 miejsce w grupie). W półfinale nie sprostał późniejszemu triumfatorowi Krzysztofowi Żyłce z IKS Jezioro Tarnobrzeg, ale medal brązowy ostatecznie trafił na szyję siedlczanina.

W deblu Rzewuskiemu poszło równie dobrze. W parze z Danielem Staszakiem ze Startu Wrocław dotarli do półfinału, w którym ulegli duetowi: Rafał Lis / Krzysztof Żyłka (Start Gdańsk / IKS Jezioro Tarnobrzeg). Gdańsko-tarnobrzeska para okazała się najlepsza, natomiast Rzewuski ze Staszakiem cieszyli się z brązowych medali.

To był kolejny udany start siedleckiego tenisisty stołowego. Dwa brązowe medale mistrzostw Polski dołączyły do bogatej kolekcji zdobyczy Rzewuskiego.

WYNIKI – gra pojedyncza mężczyzn – klasa 4

WYNIKI – gra podwójna mężczyzn – klasa 1-5

 

źródło: własne / PZTS; foto: archiwum Dariusza Rzewuskiego

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;