wtorek, 23 lipca 2024r.

Zawodniczki IKS Siedlce startowały w juniorskich mistrzostwach Polski

Kobieca reprezentacja Integracyjnego Klubu Sportowego Siedlce walczyła w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski juniorów osób niepełnosprawnych w Tarnowie.

Od 18 do 19 maja w Tarnowie rozegrano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski juniorów. Wśród rywalizujących, były przedstawicielki naszego miasta, broniące barw klubu IKS Siedlce. Mowa o trzech Juliach: Wojtczuk, Bąbiak i Chodowiec.

Najwięcej powodów do radości w Tarnowie miała czternastoletnia Julia Wojtczuk, a to dzięki temu, że trzykrotnie stawała na drugim stopniu podium. Dwa razy uczyniła to dzięki dobrej dyspozycji w biegach na 100 m (17,71) i 200 m (36,84), zaś trzeci krążek wywalczyła w skoku w dal (2.84).

Julii Bąbiak udało się raz zdobyć medal. Miał on kolor brązu. Wywalczyła go w biegu na 100 m (21,40). Bąbiak była bliska zdobycia jeszcze dwóch medali, ale zarówno w pchnięciu kulą (4.90) jak i w skoku w dal (2.34) plasowała się na czwartych pozycjach.

Niespełna dziesięcioletnia Julia Chodowiec, podobnie jak jej klubowe koleżanki, postawiła na start w trzech konkurencjach. W każdej z nich zajmowała czwarte lokaty. Były to: bieg na 100 m (19,30), bieg na 200 m (40,23) oraz skok w dal (2.37). To duże osiągnięcie zważywszy na młody wiek siedleckiej sportsmenki.

 

źródło: własne / IKS Siedlce; foto: IKS Siedlce (FB)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;