wtorek, 16 lipca 2024r.

Spartakiada w Siedlcach po raz trzeci (fotogaleria)

W do rywalizacji w ramach III Siedleckiej Spartakiady stanęło około 100 osób niepełnosprawnych reprezentujących placówki z Siedlec i powiatu siedleckiego.

Trzecia odsłona Spartakiady odbyła się w środę 29 maja na hali ARMS przy ulicy Prusa 6. Brało w niej udział około 100 osób z ośrodków szkolno-wychowawczych, przedszkoli integracyjnych oraz instytucji wspierających osoby niepełnosprawne. Patronat honorowy imprezy objął prezydent Siedlec – Andrzej Sitnik.

Główną ideą spartakiady była integracja środowisk osób niepełnosprawnych poprzez sport i dobrą zabawę – bez niezdrowej rywalizacji . Celem wydarzenia było także pokazanie środowisku osób zdrowych, że dobra zabawa jest możliwa dla każdego bez względu na wiek i sprawność fizyczną.

W tej imprezie zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy. W trakcie wydarzenia swoje umiejętności taneczne pokazali uczniowie że Szkoły Podstawowej nr 3 i 9 w Siedlcach. Organizatorzy Spartakiady postarali się również o słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników zawodów.

 

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;