wtorek, 23 lipca 2024r.

Patrycja Gil medalistką mistrzostw Europy juniorek!

Doskonałe wieści dotarły z Hiszpanii, gdzie trwają mistrzostwa Europy juniorek i juniorów w zapasach. Zawodniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Patrycja Gil wywalczyła brązowy medal!

31 maja w hiszpańskiej miejscowości Pontevedra rozpoczęły się zapaśnicze mistrzostwa Europy juniorek i juniorów. W kilkunastoosobowej kadrze Polski znalazła się zawodniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Patrycja Gil.

Z niecierpliwością czekaliśmy na występ naszej zapaśniczki. Przed rokiem w Rzymie, Patrycja trafiła na wymagające rywalki i zakończyła mistrzostwa Starego Kontynentu na 9 pozycji, ale teraz w Hiszpanii miała zakusy na medal. Przemawiały za tym jej osiągnięcia w ostatnich miesiącach. Przypomnijmy, że Gil to tegoroczna mistrzyni Polski juniorek, brązowa medalistka seniorskich mistrzostw Polski, triumfatorka Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich, zwyciężczyni zawodów międzynarodowych w Austrii.

Jak potoczyły się losy naszej zapaśniczki w Hiszpanii? W kwalifikacjach swojej kategorii wagowej – 55 kg, Gil bez problemu poradziła sobie z Rumunką Denisą Julianą Fodor, wygrywając 15:6.

W 1/4 finału nasza zawodniczka musiała uznać wyższość Rosjanki Ekateriny Verbiny (3:8), ale wobec tego, że rywalka awansowała do finału, Gil mogła uczestniczyć w dalszej rywalizacji i starać się nawet o brązowy medal.

By uczynić krok w tym kierunku należało pokonać w repasażach Ukrainkę Solomiię Vynnyk. Ta sztuka się udała. Bezdyskusyjne zwycięstwo 8:0, pozwoliło Patrycji zmierzyć się w walce o brąz. Tu jej przeciwniczką była Białorusinka Darya Sinkavets wicemistrzyni Europy Juniorek z tamtego roku. Po zaciętej walce, to zawodniczka WLKS mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Medal brązowy mistrzostw Europy juniorek to wspaniały sukces i zapewne zapowiedź jeszcze większych triumfów naszej młodej zapaśniczki.

WYNIKI

 

źródło: własne / zapasy.org.pl / unitedworldwrestling.org; foto: PZZ

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;